Categorie: Sport

ajf minge 1Seria „NORD" - etapa a XV-a

Voinţa Livadea - Brădetul Ştefeşti 5-4
Progresul Aluniş - Luceafărul Drajna 3-3
Unirea Tricolor Lipăneşti - Tinereţea Izvoarele 3-1
Avântul Bertea - Voinţa Vărbilău 2-1
AS Găzarul Surani - Real Rio Cocoşeşti 4-1
Gloria Vâlcăneşti - Voinţa Măgurele 2-0
AS Podenii Noi Valea Dulce - Flacăra Mălăieşti 5-2
Voinţa 2009 Gornet - Tineretul Gura Vitioarei 5-1
Victoria Olteni a stat.

CLASAMENT
1. AS Găzarul Surani 14 10 0 4 41-29 30
2. Brădetul Ştefeşti 14 8 2 4 39-23 26
3. AS Podenii Noi Valea Dulce 14 8 2 4 30-20 26
4. Unirea Tricolor Lipăneşti 15 8 2 5 31-26 26
5. Voinţa Măgurele 14 6 7 1 25-11 25
6. Tineretul Gura Vitioarei 14 7 4 3 35-30 25
7. Victoria Olteni 14 6 4 4 26-22 22
8. Tinereţea Izvoarele 14 5 6 3 26-23 21
9. Real Rio Cocoşeşti 14 6 3 5 30-30 21
10. Flacăra Mălăieşti 14 6 2 6 38-37 20
11. Gloria Vâlcăneşti 14 6 2 6 29-30 20
12. Voinţa 2009 Gornet 14 6 1 7 34-32 19
13. Avântul Bertea 14 5 1 8 23-30 16
14. Voinţa Livadea 14 4 1 9 26-39 13
15. Progresul Aluniş 15 4 1 10 23-37 13
16. Luceafărul Drajna 14 2 5 7 26-40 11
17. Voinţa Vărbilău 14 1 1 12 19-42 4

Seria „VEST" - etapa a XIII-a

CS Brazi Popeşti - Victoria Bordeni 2-1
AS Tinosu-Predeşti - AS Mislea 5-2
Petrolul Băicoi - Carpaţi MEFIN Sinaia 0-2
CS Valea Doftanei - AS Tufeni Băicoi 0-1
NG Brătăşanca - Cetatea Coada Izvor 2-3
Tricolor Varniţa - Vulturii Proviţa de Sus 2-1
Unirea Cocorăştii Colţ - Tineretul Poienarii Burchii 6-1
CSC Poiana Câmpina a stat.

CLASAMENT
1. Unirea Cocorăştii Colţ 12 10 0 2 36-8 30
2. Cetatea Coada Izvor 12 9 1 2 43-15 28
3. AS Tufeni Băicoi 12 9 1 2 38-14 28
4. CSC Poiana Câmpina 12 9 1 2 37-23 28
5. Tricolor Varniţa 12 8 1 3 29-13 25
6. Vulturii Proviţa de Sus 12 7 1 4 29-19 22
7. AS Tinosu-Predeşti 13 7 1 5 33-32 22
8. CS Brazi Popeşti 13 5 1 7 16-34 16
9. AS Mislea 12 4 1 7 22-42 13
10. Petrolul Băicoi 12 4 0 8 20-24 12
11. Tineretul Poienarii Burchii 12 3 1 8 21-38 10
12. Carpaţi MEFIN Sinaia 12 3 1 8 12-33 10
13. NG Brătăşanca 12 3 0 9 19-38 9
14. Victoria Bordeni 12 2 1 9 12-22 7
15. CS Valea Doftanei 12 2 1 9 17-29 7

Seria „EST" - etapa a XIII-a

Progresul Boldeşti Grădiştea - Avântul Tomşani 3-0
AFC Astra III-Tomşani - Sportul Valea Cucului
(echipa oaspete nu s-a prezentat la joc)
Ştiinţa Albeşti - AS Gherghiţa 5-2
Viticultorul Dârvari - Voinţa Vadu Părului 3-4
Sportul Valea Călugărească - Rapid Mizil 3-2
AS Pleaşa - Gloria Plopu 4-5
Iany Sport 2012 Ploieşti - Tineretul Berceni 4-7
Viitorul Fulga a stat.

CLASAMENT
1. Gloria Plopu 11 9 2 0 32-12 29
2. Sportul Valea Călug 12 9 0 3 36-15 27
3. Tineretul Berceni 13 8 1 4 43-14 25
4. Ştiinţa Albeşti 12 7 2 3 31-24 23
5. Avântul Tomşani 12 6 3 3 30-25 21
6. Progresul Boldeşti Grăd 12 6 3 3 24-22 21
7. Voinţa Vadu Părului 11 6 1 4 25-25 19
8. Iany Sport 2012 Ploieşti 12 4 4 4 26-28 16
9. Viitorul Fulga 12 4 3 5 21-25 15
10. AS Gherghiţa 12 4 3 5 19-23 15
11. Rapid Mizil 12 4 2 6 24-21 14
12. AS Pleaşa 13 3 1 9 17-41 10
13. AFC Astra III-Tomşani 11 3 0 8 20-32 9
14. Sportul Valea Cucului 11 1 2 8 13-31 5
15. Viticultorul Dârvari 12 1 1 10 16-39 4

Seria „PLOIEŞTI" - etapa a XII-a

Viitorul Crivina - Prahova Târgşorul Vechi 2-5
Petrolul 95 Ploieşti - ACS Ariceşti 5-4
Progresul Puchenii Moşneni - Energia Pietroşani 3-0
Viitorul Ariceşti - CS Brazi Negoieşti 4-1
AS Strejnic - CSM II Câmpina 0-7
Unirea Teleajen - AS Potigrafu 7-1
Progresul Bucov a stat.
*Jocul CSM II Câmpina - Viitorul Ariceşti, din etapa a XI-a (pe teren: 9-1), a fost omologat cu 0-3.

CLASAMENT
1. Prahova Târgşorul Vechi 11 8 2 1 28-10 26
2. CSM II Câmpina 11 8 0 3 34-14 24
3. Unirea Teleajen 10 7 1 2 38-10 22
4. ACS Ariceşti 11 7 1 3 26-18 22
5. Petrolul 95 Ploieşti 11 6 2 3 30-35 20
6. Viitorul Ariceşti 11 6 1 4 38-33 19
7. Progresul Puchenii Moşneni 11 5 3 3 23-21 18
8. Progresul Bucov 11 3 4 4 21-25 13
9. AS Strejnic 9 3 1 5 17-25 10
10. AS Potigrafu 10 2 2 6 20-35 8
11. Viitorul Crivina 9 2 1 6 21-30 7
12. CS Brazi Negoieşti 10 1 1 8 19-26 4
13. Energia Pietroşani 11 0 1 10 10-43 1

Back To Top