Améliorer activement la puissance masculine et n est pas seulement appelé cialis 10mg prix. La qualité européenne actuelle est peu coûteuse.

Categorie: Sport

petrolul brailaPrimul amical al iernii a dezvăluit o echipă a Petrolului cu chef de joc, dornică să-și impresioneze suporterii cu ocazia întâlnirii cu Dacia Unirea Brăila, grupare care activează în liga a doua națională.

Pe terenul sintetic al Parcului Municipal Vest, lupii au micșorat de tot diferența de două eșaloane. Ba chiar au câștigat meciul cu brăilenii coborâți din cantonamentul de la Poiana Brașov.
Prima repriză a fost în general echilibrată, dar marcată de raidurile mijlocașului dreapta al Petrolului Nini Popescu (foto 2).

nini popescuGreu de deposedat de adversari, tânărul jucător obligat să tragă – ca mulți alții - povara scandalului blaturilor pentru pariuri de la Gloria Buzău reprezintă o soluție foarte bună pentru flancurile haitei. Cu condiția să beneficieze de clemență din partea FRF, iar amenda de 10.000 de lei să-i fie eșalonată.
Golurile au venit în repriza a doua, iar rezultatul a fost marcat de prezența jucătorilor aflați în probe la Petrolul.
Lupii au deschis scorul după un șut trimis de francezul Khali Halim (55), de la circa 30 de metri.
Brăilenii au egalat prin Neagu, cu 8 minute înainte de final, pentru ca, în prelungiri, un alt fotbalist aflat în probe, Angyus Carlos Alberto, să obțină un penalti tranformat de Jipa (90+2).

Petrolul – Dacia Unirea Brăila 2-1 (0-0) Marcatori: Khali (55), Jipa (90, pen.)/Neagu (85).

Petrolul, repriza I: Marinică – Olaru, R. Alecsandru, Chiriţă, Velisar – Butufei – N. Popescu, Catană, Păun, D. Gheorghe – Vintilă.

Petrolul, repriza a II-a: Chiş – Oae, R. Alecsandru, Craciun, Al. Radu – Niţescu – Iancu, Khali, Hillion, Pătraşcu (70 Carlos) - Jipa. Antrenor: Octavian Grigore

Dacia Brăila: Popa – Niţă, Moglan, Ghiocel, Stănciulescu, Iosofache, Adăscăliţei, Oprea, Mucuţă, Ciuculeanu, Calu.

Au mai jucat: Petrea – Puiu, Ivan, Nicoară, Hagianu, P. Ioan, Roşoagă, Neagu, Puşcaşu, Iordache. Antrenor: Alin Pânzaru.