
Transferat din postura de golgeter al Petrolului în urmă cu un an, Constantin Budescu se antrenează în acest moment cu echipa a treia a Astrei, la judeţ. Fotbalistul nu s-a acomodat deloc la rivala din ,,9 Mai'' şi, mai mult decât atât, a depus un memoriu pentru a deveni liber de contract, considerând că Astra nu a respectat obligaţiile contractuale. Judecarea cazului a fost amânată până acum de două ori. ,,Budescu este o problemă internă care cred că se va rezolva curând. Până atunci, fotbalistul se află la dispoziţia clubului şi a fost trimis să se antreneze în Liga a IV-a'', a declarat directorul general al clubului, Mario Branco.
Categorie: Sport
Astra / Budescu este o ,,problemă internă''
- Scris de Radu CONSTANTIN