Potrivit unor informaţii, Dinu Gheorghe ar putea veni la Astra, în funcţia de preşedinte. Patronul echipei ploiştene, Ioan Niculae l-a demis pe tehnicianul Antonio Conceicao după înfrângerea cu FCM Târgu Mureş (0-2) şi este hotărât să facă modificări importante şi în conducerea clubului. Iar venirea lui Dinu Gheorghe presupune, în mod normal, despărţirea de Petre Buduru.
Informaţia a fost confirmată parţial şi de finanţatorul Stelei, Gigi Becali: „Mi-a zis că s-a întâlnit cu Niculaie, i-a spus că vine la Steaua, dar e posibil să se fi răzgândit dacă nu îmi mai răspunde la telefon. Sau poate a vrut să supraliciteze, să obţină anumite avantaje. Acolo nu are presiune, are libertate totală", a spus Becali la gsptv.