Améliorer activement la puissance masculine et n est pas seulement appelé cialis 10mg prix. La qualité européenne actuelle est peu coûteuse.

Hipodromul Ploiești
Categorie: Sport
  • Hipodromul Ploieşti a găzduit, sâmbătă, două curse de galop și trei curse demonstrative de trap.
  • Premiul „Constantin Avramescu” şi Premiul „Alexandru Paleologu” au fost câștigate de iapa Elinor și armăsarul Upper Rebel, cu același jocheu, bulgarul Valentin Atanasov.
  • În cadrul evenimentului, CSM Ploiești i-a premiat pe sportivii din cadrul clubului medaliați la campionatele naționale din ultimul an.

Principala cursă de galop a zilei de ieri, pe Hipodromul Ploiești, dotată cu Premiul „Constantin Avramescu”, a fost câştigată de iapa Elinor, jocheu Valentin Atanasov, care a fost urmată de Bay Watching (jocheu Bagoly Szabolcs) şi Loveliness (jocheu Nurhay Hamil Zyulkyuf).

În cea de a doua cursă de galop a reuniunii, Premiul „Alexandru Paleologu”, s-a impus armăsarul Upper Rebel, condus de acelaşi bulgar Valentin Atanasov! Pe podium s-au clasat Lively Lydia (jocheu Radostin Ivanov) şi Diadora STS (jocheu Bagoly Szabolcs).

Festivităţile de premiere ale celor două curse au fost oficiate de către viceprimarul municipiului Ploieşti, Daniel Nicodim, şi de către reprezentanţii Jockey Club Român, vicepreşedintele Tudor Roşca şi dr. Valentin-Veron Toma.

Cursele demonstrative de trap deruate ieri pe Hipodromul Ploiești au fost câştigate de New Jersey, Dolce Dorel şi Nelstrong.

Mai mult decât întreceri, pe Hipodromul Ploiești

Cursele de sâmbătă au fost urmărite și de maestrul Dan Grigore, considerat cel mai mare pianist român în viaţă şi cunoscut drept Pianist al Casei Regale.

De asemenea, pe toată durata reuniunii, cei mai mici dintre spectatori s-au putut plimba gratuit cu calul Mokka, având, totodată, amenajat un „fun corner” unde s-au putut juca sub sub atenta supraveghere a angajaţilor Complex Hipodrom. Iar cei mari au putut admira o parte dintre autovehiculele ce participă în acest weekend, pe Bulevardul Independenţei, la Campionatele Naţionale de super slalom, îndemânare auto şi vehicule electrice, care au fost expuse în zona din faţa tribunei principale.

Totodată, în holul principal al Complexului Hipodrom au fost expuse picturi dedicate jazz-ului şi realizate de elevi ai Colegiului de Artă „Carmen Sylva” sub coordonarea profesorilor Georgiana Tudor, Rita Bădulescu, Liliana Marin şi Iulia Ignat.

Moment dedicat sportivilor premiați la campionatele naționale din ultimul an

Programul pregătit sâmbătă la Hipodromul Ploiești a inclus și premierea sportivilor CSM Ploiești care în ultimul an au obținut medalii la campionatele naţionale.

sportivi premiati“Nu mai puţin de 165 de sportivi de la CSM Ploieşti au urcat pe podiumurile de premiere ale competiţiilor majore organizate în România în ultimul an, 70 dintre aceştia reuşind să devină campioni naţionali, 32 să obţină titluri de vicecampioni naţionali, iar alţi 63 să cucerească medaliile de bronz. Desfăşurată în trei reprize, în pauzele dintre cursele hipice derulate în această dimineaţă pe Hipodrom, festivitatea a fost oficiată de Viceprimarul Municipiului Ploieşti, Daniel Nicodim, de Subprefectul Judeţului Prahova, Alexandru Vane, de Directorul CSM Ploieşti, Donald Constantin, de Directorul Adjunct al CSM Ploieşti, Lucian Rădulescu, de doamna Irina Vlăducă-Marghiloman, strănepoata marelui om politic Alexandru Marghiloman, considerat, totodată, «Părintele Hipismului Românesc» şi de doi dintre reprezentanţii Jockey Club Român, vicepreşedintele Tudor Roşca şi Dr. Valentin-Veron Toma”, au precizat reprezentanții clubului sportiv.

Lista medaliaților:

Atletism

Campioni naţionali – Petre Rezmiveş, Cristian Roiban, Teodora Iancu, Florin Nica, Mihăiţă Neagu, Alexandru Geamănu, Mihai Vasiliu, Ovidiu Burcea şi Robert Marinescu;

Vicecampioni naţionali – Alexandru Terpezan, Costin Homiuc, Mihai Vlădoiu şi Mihai Militaru;

Antrenori: Augustin Iancu (coordonator), Robert Munteanu, Gabriel Hurmuz şi Maria Sîrbu.

Baschet

Vicecampioană naţională – Echipa de baschet fete U15, sezonul 2020-2021

Lotul de jucătoare: Karina Munteanu, Ioana Savu, Daria Iordăchescu, Daria Tănase, Olivia Sandu, Alexia Dedu, Alexia Apostolescu, Cristina Grigore, Sofia Voicu, Nazli Dănilă, Daria Trican, Andrea Dumitru, Natalia Belhamra şi Zane Agnes.

Antrenori: Loredana Munteanu şi Corina Savu.

Medalie de bronz – Echipa de baschet băieţi U19, sezonul 2021-2022

Lotul de jucători: Mihai Comănescu, Odysseas Iancu, Alexandru Chirilă, Cristian Velcea, David Petre, Dorian Aniculăesei, Andrei Rogozanu, Vlad Oţelea, Luca Dănescu, Cristian Muşuroia, Ştefan Popa, Bogdan Dumitrescu şi Ştefan Iliescu.

Antrenori: Ionuţ Ivan şi Marian Angelian.

Medalie de bronz – Echipa de handbal băieţi Juniori 4 – sezonul 2020-2021

Lotul de jucători: Andrei Pop, Andrei Manolache, Gabriel Roşu, Alexandru Popescu, Mihai Duţă, Mihai Costache, Rareş Bucur, Vlăduţ Murăscu, Ştefan Răducanu, Eduard Romee, David Sîrbu, Ştefan Iliescu, Paul Goran, Nikolas Milea, Kevin Balotă şi Luca Constantin.

Antrenor: Ramona Ştefan.

Box

Campioni naţionali – Livia Botică, George Dumitrescu, Iulian Dumitrescu, Marian Ghinoiu, Fabian Stroe, Cosmin Bănică, Geanina Bănică şi Andrei Virson;

Medaliaţi cu bronz: Cătălin Bănică, Georgian Călin, Beatrice Căldărariu, David Pandele, Valentin Bârzan, Cristian Dima, Liviu Marin, Carlos Stângă şi Ioana Voicu.

Antrenori: Titi Tudor (coordonator), Adrian Pârlogea.

Înot

Campioană naţională – Briana Păun;

Medaliată cu bronz – Alexandra Avram.

Antrenori: Tamara Costache şi Ciprian Toma.

Gimnastică ritmică

Vicecampioane naţionale – Miruna Ciocîrlan şi Denisa Stoian;

Medaliate cu bronz – Elena Murărescu, Giulia Stoian, Alessia Trandafir, Teodora Avramescu, Nectaria Stoica, Amira Sandu şi Andra Dumitru, în concursul de ansambluri.

Judo

Campioni naţionali – Vanessa Tolea, Rareş Arsenie, Alexandru Petre, Andrei Cristescu, Sergiu Anastase, Rareş Costache, Ştefăniţă Niţescu, Denis Grădinariu, Andrei Tunea şi Ioana Petraru;

Vicecampioană naţională – Alexandra Stan;

Medalii de bronz: Vladimir Grădinariu, Radu Mărculescu, Fabian Doru, Ionuţ Constantin, Mihai Boghici, Sebastian Petre, Marius Colţ, Andrei Răuţă, Ana Tunea, David Petre şi Andrei Răduţă.

Antrenori: Gheorghe Savu (coordonator), Mihai Trandafirescu, Doru Munteanu, Cosmin Slăveanu şi Roxana Creţu.

Karate

Campioni naţionali – Dragoş Hriţcu, Mihaela Ciuraru şi Nicoleta Irimia.

Antrenor: Liviu Apostol.

Kempo

Campioni Naţionali în 2021-2022 au fost: Vlăduţ Anton, Edwin Petrea, Ştefan Panaitescu, Prinţ Dumitru, David Piscociu, Roxana Dumitru, Sabin Frăsineanu, Denis Cătălin Pană, Ştefan Alexandru Dinu, Luca Frăsineanu, Richard Oghinciuc, Adrian Păun, Giulia Păun, Alfonso Păun, Nicuşor Iliuţă, Gabriel Marin, David Vasilescu şi Robin Mihai.

Vicecampioni Naţionali în 2021-2022: Daria Bocan, Ştefan Neagu, Florin Panaitescu, Florin Păun, Roberto Georgian Popescu, Emanuel Dincă, Darius Bucur, Ezel Frăsineanu şi Luis Soare.

Medaliaţi cu bronz în 2021-2022: Ariana Oghinciuc, Sofia Doagă, Ciprian Manu, Denis Andrei Staicu, Luca Cruceru şi Cosmin Georgian Iordache.

Antrenorul: Florentin Ghiocel Petrea.

Patinaj viteză

Campioni naţionali – Adrian Fierar, Eduard Niţu şi Sebastian Mihalache;

Vicecampioană naţională – Ariana Marin;

Medalie de bronz – Gabriela Tătaru.

Antrenor: Marius Băcilă.

Şah

Campioane naţionale – Antonia Radu şi Cezara Ferar.

Antrenor: Petre Grigore.

VEZI ȘI: Hipodromul Ploieşti: Armăsarul Ariham, câştigător al Premiului „Alexandru Marghiloman”

Foto: CSM Ploiești

Back To Top