Améliorer activement la puissance masculine et n est pas seulement appelé cialis 10mg prix. La qualité européenne actuelle est peu coûteuse.

campionate gimnastica sala sporturilor
Categorie: Sport
  • Începând de vineri, Ploieștiul găzduiește, la Sala Sporturilor “Olimpia”, cele mai importante competiţii ale gimnasticii ritmice româneşti.
  • Campionatele Naţionale de Gimnastică Ritmică pentru Junioare şi Senioare şi Cupa României reunesc sportive de la 18 cluburi din țară.

Concursurile de gimnastică ritmică derulate la Ploiești, în acest weekend, sunt organizate de Federaţia Română de profil, în parteneriat cu CSM Ploieşti, cu sprijinul Primăriei Municipiului Ploieşti şi al Consiliului Judeţean Prahova.

“Cele două întreceri vă oferă prilejul de a le vedea concurând pe cele mai bune sportive ale momentului în România, printre ele numărându-se şi patru reprezentante ale clubului nostru: Elena Murărescu, în competiţia junioarelor (2007-2009), respectiv Anisia Drăgan, Miruna Ciocîrlan şi Sabina Enache, în întrecerea senioarelor (2006 şi mai mari)”, au anunțat reprezentanții CSM Ploiești.

Antrenamentele de acomodare au avut loc încă de joi, iar astăzi începe întrecerea propriu-zisă.

Citiți și: ȘAH. Sportivii CSM Ploieşti, prezenți la „Gambitul Regelui”, aflat sub auspiciile Familiei Regale a României

“Cele patru sportive ale CSM Ploieşti înscrise în concurs de Simona Puiu şi Liliana Băescu vor concura vineri și sâmbătă în cadrul Campionatelor Naţionale, urmând ca, în funcţie de performanţele realizate, să se califice şi pentru Cupa României, de duminică. De altfel, cele mai bune şase sportive de la fiecare obiect de concurs vor accede în competiţia din ultima zi a săptămânii, care închide, de altfel, evenimentul din Sala Sporturilor Olimpia”, au mai precizat reprezentanții clubului ploieștean.

Publicul are acces liber, pentru a vedea evoluțiile gimnastelor celor 18 cluburi din țară.

Programul complet al competițiilor de gimnastică de la Sala Sporturilor “Olimpia”

Campionatele Naţionale pentru Junioare şi Senioare

Vineri, 04.11.2022

10:00 – 11:06 – Categoria Junioare – Grupa A (Cerc și Minge)

11:20 – 12:32 – Categoria Junioare – Grupa B (Cerc și Minge)

12:50 – 14:00 – Categoria Junioare – Grupa C (Cerc și Minge)

14:00 – 15:00 – Pauză de masă

15:10 – 16:20 – Categoria Senioare (Cerc și Minge)

Sâmbătă, 05.11.2022

10:00 – 11:09 – Categoria Junioare – Grupa B (Măciuci și Panglică)

11:20 – 12:32 – Categoria Junioare – Grupa C (Măciuci și Panglică)

12:50 – 13:55 – Categoria Junioare – Grupa A (Măciuci și Panglică)

13:55 – 15:00 – Pauză de masă

15:00 – 16:20 – Categoria Senioare (Măciuci și Panglică)

16:30 – Festivitate de premiere

17:30 – 20:20 – Antrenamente de acomodare – Cupa României

Cupa României

Duminică, 06.11.2022

10:00 – 10:50 – Categoria Junioare IV – 7+8 ani

11:00 – 11:40 – Categoria Junioare III – 9 ani

11:50 – 12:45 – Categoria Junioare III – 10 ani

13:00 – 13:55 – Categoria Junioare II – 11 ani

13:55 – 15:00 – Pauză de masă

14:15 – Festivitate de premiere

15:00 – 16:10 – Categoria Junioare II – 12 ani

16:25 – 17:35 – Categoria Junioare

17:45 – 18:55 – Categoria Senioare

19:00 – Festivitate de premiere

Back To Top