Categorie: Sport

ajf sigla 1Seria Teritoriu - etapa a XXII-a

AS Potigrafu - Prahova Tinosu 2-0
AS Puşcaşi - Gloria Ologeni 0-0
Viitorul Predeşti - CS Brazi 3-0
Prog. Puchenii Moşneni - AS Balta Doamnei 3-0
Viitorul Poienarii Burchii - Voinţa Hăbud 0-4
Spicul Poienarii Rali - AS Româneşti 2-2
Viitorul Puchenii Mari - Arizona Zalhanaua 2-1
Tricolor Băltiţa - San Sar Malu Roşu 3-0
Voinţa Măneşti - Unirea Corlăteşti Dâmbu 4-1
* Echipa SanSar Malu Roşu Ploieşti s-a retras din campionat în retur, jocurile acesteia urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.

Clasament:
1. Voinţa Hăbud 22 20 1 1 77-24 61
2. Progresul Puchenii Moşneni 22 18 2 2 92-22 56
3. AS Potigrafu 22 17 1 4 87-32 52
4. Viitorul Predeşti 22 15 3 4 59-26 48
5. Gloria Ologeni 22 11 5 6 56-32 38
6. Tricolor Băltiţa 22 12 1 9 61-43 37
7. CS Brazi 22 12 1 9 50-42 37
8. Viitorul Puchenii Mari 22 11 2 9 52-68 35
9. SanSar Malu Roşu* 22 10 2 10 51-48 32
10. Unirea Corlăteşti Dâmbu 22 8 2 12 49-64 26
11. Spicul Poienarii Rali 22 7 3 12 40-68 24
12. Viitorul Poienarii Burchii 22 8 0 14 44-74 24
13. AS Balta Doamnei 22 7 1 14 50-67 22
14. Voinţa Măneşti 22 7 1 14 35-52 22
15. Arizona Zalhanaua 22 5 4 13 30-40 19
16. AS Puşcaşi 22 5 4 13 28-58 19
17. AS Româneşti 22 5 3 14 37-64 18
18. Prahova Tinosu 22 2 0 20 32-106 6

Seria Mizil - etapa a XX-a

Tineretul Balta Doamnei - Unirea Petrolul Râfov 0-0
Podgoria Vadu Săpat** - AS Târgşorul Vechi*** 2-0
Rapid Mizil** - AS Gura Vadului 8-0
Speranţa Olari - Viitorul Iordăcheanu 5-2
Avântul Boldeşti Grădiştea - AS Gherghiţa 1-3
Voinţa Călugăreni* - Progresul Boldeşti Grădiştea 0-3
Viitorul Pantazi - CS Brazi Popeşti 3-1
AS Viitorul Colceag - AS Dâmbu 6-1
* Echipa Voinţa Călugăreni s-a retras din campionat în retur, jocurile acesteia urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.
** Echipele NG Steaua Vâlcele şi Podgoria Vadu Săpat au fuzionat în pauza de iarnă;
** Echipele Avântul II Iordăcheanu şi Rapid Mizil au fuzionat în pauza de iarnă;
*** Echipa AS Târgşorul Vechi a fost admisă în campionat, din retur.

Clasament:
1. Progresul Boldeşti Grădiştea 19 13 6 0 52-12 45
2. AS Gherghiţa 19 13 4 2 38-19 43
3. AS Gura Vadului 19 11 3 5 40-32 36
4. CS Brazi Popeşti 19 9 5 5 51-31 32
5. Viitorul Pantazi 19 9 2 8 40-29 29
6. AS Dâmbu 19 8 3 8 44-43 27
7. Unirea Petrolul Râfov 19 8 3 8 43-42 27
8. AS Viitorul Colceag 19 8 3 8 53-55 27
9. Speranţa Olari 19 8 2 9 47-34 26
10. Podgoria Vadu Săpat 19 8 1 10 32-58 25
11. Avântul Boldeşti Grădiştea 19 7 2 10 44-54 23
12. Viitorul Iordăcheanu 19 5 5 9 41-48 20
13. Rapid Mizil 19 5 4 10 38-42 19
14. AS Târgşorul Vechi 5 4 0 1 13-3 12
15. Voinţa Călugăreni 19 4 0 15 27-66 12
16. Tineretul Balta Doamnei 19 3 1 15 33-68 10

Seria Slănic - etapa a XX-a

Prahoviţa Măgureni - AS Podenii Vechi 1-0
Flacăra Filipeşti - Tricolor Coţofeneşti 2-1
AS Mehedinţa - Oţelul Larissa 3-0
Tinereţea Poiana Trestiei*** - Steaua Sângeru 0-3
Viitorul Ţipăreşti - AS Podenii Noi 2-1
Şoimii Apostolache - Juventus Călineşti 3-0
Steaua Mărgineni** - Viitorul Mărgineni 0-3
(neprezentare)
Stejarul Goruna* - CSC Poiana Câmpina 2-3
* Echipa Stejarul Goruna a fost admisă în campionat din retur.
** Echipele AS Bălteşti şi Steaua Mărgineni au fuzionat în pauza de iarnă.
*** Echipa AS Tinereţea Poiana Trestiei s-a retras din campionat începând cu etapa a XX-a, jocurile acesteia urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.

Clasament:
1. CSC Poiana Câmpina 19 16 0 3 72-28 48
2. Şoimii Apostolache 19 13 3 3 51-22 42
3. Viitorul Mărgineni 19 12 3 4 45-17 39
4. AS Podenii Vechi 19 11 2 6 41-35 35
5. Tricolor Coţofeneşti 19 10 2 7 50-41 32
6. AS Podenii Noi 19 9 4 6 38-27 31
7. Steaua Sângeru 19 9 3 7 45-42 30
8. Juventus Călineşti 19 8 5 6 35-30 29
9. Flacăra Filipeşti 19 8 2 9 40-39 26
10. AS Mehedinţa 19 7 1 11 32-45 22
11. Prahoviţa Măgureni 19 5 6 8 30-45 21
12. Tinereţea P. Trestiei*** 19 5 1 13 36-64 16
13. Oţelul Larissa 19 4 3 12 22-53 15
14. Viitorul Ţipăreşti 19 4 2 13 30-58 14
15. Stejarul Goruna* 5 1 1 3 8-10 4
16. Steaua Mărgineni** 5 1 1 3 7-12 4

Back To Top