Categorie: Sport

ajf sigla 1Seria Teritoriu - etapa a XXIII-a

AS Româneşti - Viitorul Poienarii Burchii 5-0
Voinţa Hăbud - Progresul Puchenii Moşneni 3-2
AS Balta Doamnei - Tricolor Băltiţa 1-4

Arizona Zalhanaua - Spicul Poienarii Rali 2-0
Gloria Ologeni - AS Potigrafu 2-2
Prahova Tinosu - Viitorul Puchenii Mari 2-3
CS Brazi - AS Puşcaşi 0-0
Unirea Corlăteşti Dâmbu - Viitorul Predeşti 1-1
SanSar Malu Roşu* - Voinţa Măneşti 0-3

 

 

Clasament:
1. Voinţa Hăbud 23 21 1 1 80-26 64
2. Progresul Puchenii Moşneni 23 18 2 3 94-25 56
3. AS Potigrafu 23 17 2 4 89-34 53
4. Viitorul Predeşti 23 15 4 4 60-27 49
5. Tricolor Băltiţa 23 13 1 9 65-44 40
6. Gloria Ologeni 23 11 6 6 58-34 39
7. CS Brazi 23 12 2 9 50-42 38
8. Viitorul Puchenii Mari 23 12 2 9 55-70 38
9. SanSar Malu Roşu* 23 10 2 11 51-51 32
10. Unirea Corlăteşti Dâmbu 23 8 3 12 50-65 27
11. Spicul Poienarii Rali 23 8 2 13 41-68 26
12. Voinţa Măneşti 23 8 1 14 38-52 25
13. Viitorul Poienarii Burchii 23 8 0 15 44-79 24
14. Arizona Zalhanaua 23 6 4 13 32-40 22
15. AS Balta Doamnei 23 7 1 15 51-71 22
16. AS Româneşti 23 6 2 15 40-65 20
17. AS Puşcaşi 23 5 5 13 28-58 20
18. Prahova Tinosu 23 2 0 21 34-109 6
* Echipa SanSar Malu Roşu Ploieşti s-a retras din campionat în retur, jocurile acesteia urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.

Seria Mizil - etapa a XXI-a

AS Gura Vadului - Speranţa Olari 2-3
Viitorul Iordăcheanu - Avântul Boldeşti Grădiştea 1-1
AS Gherghiţa - Voinţa Călugăreni* 3-0
Progresul Boldeşti Grădiştea - Viitorul Pantazi 1-1
CS Brazi Popeşti - AS Viitorul Colceag 0-2
Unirea Petrolul Râfov - AS Dâmbu 2-6
AS Târgşorul Vechi*** - Rapid Mizil** 3-4
Tineretul Balta Doamnei - Podgoria Vadu Săpat** 2-7
* Echipa Voinţa Călugăreni s-a retras din campionat în retur, jocurile acesteia urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.
** Echipele NG Steaua Vâlcele şi Podgoria Vadu Săpat au fuzionat în pauza de iarnă;
** Echipele Avântul II Iordăcheanu şi Rapid Mizil au fuzionat în pauza de iarnă;
*** Echipa AS Târgşorul Vechi a fost admisă în campionat, din retur.

Clasament:
1. Progresul Boldeşti Grădiştea 20 13 7 0 53-13 46
2. AS Gherghiţa 20 14 4 2 41-19 46
3. AS Gura Vadului 20 11 3 6 42-35 36
4. CS Brazi Popeşti 20 9 5 6 51-33 32
5. Viitorul Pantazi 20 9 3 8 41-30 30
6. AS Dâmbu 20 9 3 8 50-45 30
7. AS Viitorul Colceag 20 9 3 8 55-55 30
8. Speranţa Olari 20 9 2 9 50-36 29
9. Podgoria Vadu Săpat** 20 9 1 10 39-60 28
10. Unirea Petrolul Râfov 20 8 3 9 45-48 27
11. Avântul Boldeşti Grădiştea 20 7 3 10 45-55 24
12. Rapid Mizil** 20 6 4 10 42-45 22
13. Viitorul Iordăcheanu 20 5 6 9 42-49 21
14. AS Târgşorul Vechi*** 6 4 0 2 16-7 12
15. Voinţa Călugăreni* 20 4 0 16 27-69 12
16. Tineretul Balta Doamnei 20 3 1 16 35-75 10

Seria Slănic - etapa a XXI-a

Oţelul Larissa - Tinereţea Poiana Trestiei*** 3-0
Steaua Sângeru - Viitorul Ţipăreşti 3-0
(neprezentare)
AS Podenii Noi - Şoimii Apostolache 5-1
Juventus Călineşti - Steaua Mărgineni** 0-2
Viitorul Mărgineni - Stejarul Goruna* 1-0
AS Podenii Vechi - CSC Poiana Câmpina 2-0
Tricolor Coţofeneşti - AS Mehedinţa 4-1
Prahoviţa Măgureni - Flacăra Filipeşti de Târg 1-1
* Echipa Stejarul Goruna a fost admisă în campionat din retur.
** Echipele AS Bălteşti şi Steaua Mărgineni au fuzionat în pauza de iarnă.
*** Echipa AS Tinereţea Poiana Trestiei s-a retras din campionat începând cu etapa a XX-a, jocurile acesteia urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.

Clasament:
1. CSC Poiana Câmpina 20 16 0 4 72-30 48
2. Viitorul Mărgineni 20 13 3 4 46-17 42
3. Şoimii Apostolache 20 13 3 4 52-27 42
4. AS Podenii Vechi 20 12 2 6 43-35 38
5. Tricolor Coţofeneşti 20 11 2 7 54-42 35
6. AS Podenii Noi 20 10 4 6 43-28 34
7. Steaua Sângeru 20 10 3 7 48-42 33
8. Juventus Călineşti 20 8 5 7 35-32 29
9. Flacăra Filipeşti de Târg 20 8 3 9 41-40 27
10. Prahoviţa Măgureni 20 5 7 8 31-46 22
11. AS Mehedinţa 20 7 1 12 33-49 22
12. Oţelul Larissa 20 5 3 12 25-53 18
13. Tinereţea Poiana Trestiei*** 20 5 1 14 36-67 16
14. Viitorul Ţipăreşti 20 4 2 14 30-61 14
15. Steaua Mărgineni** 6 2 1 3 9-12 7
16. Stejarul Goruna* 6 1 1 4 8-11 4
Clasamentele includ rezultatele etapei din 19-21 aprilie, neomologate.

Back To Top