Categorie: Sport

ajf siglaSeria "TERITORIU" - etapa a XXVI-a

Progresul Puchenii Moşneni - Prahova Tinosu 6-0
Viitorul Poienarii Burchii - Gloria Ologeni 0-1
Spicul Poienarii Rali - CS Brazi 2-2
Voinţa Hăbud - AS Româneşti 6-3
AS Balta Doamnei - Arizona Zalhanaua 4-5
AS Potigrafu - SanSar Malu Roşu* 3-0
Viitorul Puchenii Mari - Unirea Corlăteşti Dâmbu 0-1
Tricolor Băltiţa - Viitorul Predeşti 4-2
AS Puşcaşi - Voinţa Măneşti 2-1
- Jocul din etapa a XXV-a, dintre Voinţa Măneşti şi Viitorul Predeşti, pe teren scor 1-1, a fost omologat cu 0-3.
* Echipa SanSar Malu Roşu Ploieşti s-a retras din campionat în retur, jocurile acesteia urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.

CLASAMENT
1. Voinţa Hăbud 26 24 1 1 95-31 73
2. Progresul Puchenii Moşneni 26 21 2 3 107-26 65
3. AS Potigrafu 26 18 2 6 97-42 56
4. Viitorul Predeşti 26 17 4 5 68-31 55
5. Gloria Ologeni 26 14 6 6 66-36 48
6. Tricolor Băltiţa 26 15 1 10 71-50 46
7. CS Brazi 26 14 3 9 63-48 45
8. Viitorul Puchenii Mari 26 12 2 12 56-78 38
9. Unirea Corlăteşti Dâmbu 26 10 3 13 53-69 33
10. SanSar Malu Roşu* 26 10 2 14 51-60 32
11. Spicul Poienarii Rali 26 9 3 14 50-78 30
12. AS Puşcaşi 26 8 5 13 36-59 29
13. Viitorul Poienarii Burchii 26 9 1 16 46-81 28
14. Arizona Zalhanaua 26 7 5 14 37-47 26
15. Voinţa Măneşti 26 8 1 17 39-59 25
16. AS Româneşti 26 7 2 17 49-76 23
17. AS Balta Doamnei 26 7 1 18 58-86 22
18. Prahova Tinosu 26 2 0 24 38-123 6

Seria "MIZIL" - etapa a XXIII-a

AS Gura Vadului - Voinţa Călugăreni* 3-0
Viitorul Iordăcheanu - Viitorul Pantazi 3-2
AS Gherghiţa - AS Viitorul Colceag 3-2
Progresul Boldeşti Grădiştea - AS Dâmbu 1-0
Unirea Petrolul Râfov - CS Brazi Popeşti 2-4
AS Târgşorul Vechi*** - Avântul Bold. Grădiştea 2-2
Tineretul Balta Doamnei - Speranţa Olari 2-2
Podgoria Vadu Săpat** - Rapid Mizil** 0-3
* Echipa Voinţa Călugăreni s-a retras din campionat în retur, jocurile acesteia urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.
** Echipele NG Steaua Vâlcele şi Podgoria Vadu Săpat au fuzionat în pauza de iarnă;
** Echipele Avântul II Iordăcheanu şi Rapid Mizil au fuzionat în pauza de iarnă;
*** Echipa AS Târgşorul Vechi a fost admisă în campionat, din retur.

CLASAMENT
1. AS Gherghiţa 22 16 4 2 48-22 52
2. Progresul Boldeşti Grădiştea 22 14 7 1 54-17 49
3. AS Gura Vadului 22 12 3 7 47-38 39
4. CS Brazi Popeşti 22 10 6 6 57-37 36
5. AS Viitorul Colceag 22 10 3 9 61-58 33
6. Podgoria Vadu Săpat** 22 10 1 11 41-63 31
7. AS Dâmbu 22 9 4 9 52-48 31
8. Viitorul Pantazi 22 9 3 10 44-37 30
9. Speranţa Olari 22 9 3 10 53-41 30
10. Rapid Mizil** 22 8 4 10 55-46 28
11. Avântul Boldeşti Grădiştea 22 8 4 10 50-59 28
12. Viitorul Iordăcheanu 22 7 6 9 48-51 27
13. Unirea Petrolul Râfov 22 8 3 11 47-54 27
14. AS Târgşorul Vechi*** 8 5 1 2 21-10 16
15. Voinţa Călugăreni* 22 4 0 18 27-75 12
16. Tineretul Balta Doamnei 22 3 2 17 38-87 11

Seria "SLĂNIC" - etapa a XXIII-a

Oţelul Larissa - Şoimii Apostolache 1-5
Steaua Sângeru - Steaua Mărgineni** 3-2
AS Podenii Noi - Stejarul Goruna* 1-2
Juventus Călineşti - CSC Poiana Câmpina 0-1
AS Podenii Vechi - Viitorul Mărgineni 3-1
Tricolor Coţofeneşti - Viitorul Ţipăreşti 1-3
Prahoviţa Măgureni - Tinereţea P. Trestiei*** 3-0
Flacăra Filipeşti de Târg - AS Mehedinţa 8-1
* Echipa Stejarul Goruna a fost admisă în campionat din retur.
** Echipele AS Bălteşti şi Steaua Mărgineni au fuzionat în pauza de iarnă.
*** Echipa AS Tinereţea Poiana Trestiei s-a retras din campionat începând cu etapa a XX-a, jocurile acesteia de la începutul returului urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.

CLASAMENT
1. CSC Poiana Câmpina 22 18 0 4 73-29 54
2. Şoimii Apostolache 22 15 3 4 66-29 48
3. Viitorul Mărgineni 22 13 3 6 47-21 42
4. AS Podenii Vechi 22 13 2 7 46-37 41
5. Tricolor Coţofeneşti 22 12 2 8 58-45 38
6. Steaua Sângeru 22 11 3 8 52-53 36
7. AS Podenii Noi 22 10 4 8 44-35 34
8. Flacăra Filipeşti de Târg 22 10 3 9 50-41 33
9. Juventus Călineşti 22 9 5 8 36-32 32
10. Prahoviţa Măgureni 22 7 7 8 36-47 28
11. AS Mehedinţa 22 7 1 14 35-59 22
12. Viitorul Ţipăreşti 22 6 2 14 36-63 20
13. Oţelul Larissa 22 5 3 14 27-61 18
14. Tinereţea P. Trestiei*** 22 4 1 17 31-73 13
15. Steaua Mărgineni** 8 3 1 4 16-15 10
16. Stejarul Goruna * 8 3 1 4 13-12 10
Clasamentele includ rezultatele etapei din 3-4 mai neomologate.

Back To Top