Categorie: Sport

ajf sigla*Avântul Măneciu - Precizia Breaza 1-1 (0-1)
Au marcat: Alexandru Ciobanu (63)/Codruţ Cojocaru (23).
Arbitri: Sergiu Târşoreanu (Târgşorul Nou) - Stelian Mălăroiu (Puchenii Mari) şi Alexandru Chivu (Ploieşti). Observator: Viorel Băltăţeanu (Ploieşti).

*CS Ceptura - CS Păuleşti 2-1 (0-1)
Au marcat: Mihai Nedelcu (52), Andrei Răileanu (62)/Marius Mihai (40).
Arbitri: Ovidiu Oprea (Ploieşti) - Alexandru Mihăilă (Băltiţa) şi Doru Petre (Bucov). Observator: Viorel Badea (Ploieşti).

*Caraimanul Buşteni - CSO Plopeni 1-1 (0-0)
Au marcat: Ioan Drăgan (90+2)/Liviu Iordache (82).
Arbitri: Mihai Safta (Iordăcheanu) - Nicolae Dobre (Colceaag) şi Ionel Gheonea (Urlaţi). Observator: Iulian Iliuţă Ilaşi (Ploieşti).

*AFC Astra II - AFC Brebu 3-0 (2-0)
Au marcat: Andrei Ciobanu (19, 40), Andrei Alexandru (80)/-.
Arbitri: Adrian Illyeş - Adrian Niţă şi Gabriel Brăilă (toţi, din Ploieşti). Observator: Mihai Ion (Ploieşti).

*Chimia Brazi - Voinţa Vadu Părului 4-3 (1-1)
Au marcat: George Bencea (23), Costin Dedu (73), Mădălin Olteanu (77), Vladimir Butufei (85-penalti)/Constantin Roşu (44, 56), Alexandru Radu (75).
Arbitri: Marius Petre (Poienarii Apostoli) - Ionuţ David (Podenii Noi) şi Mihai Pandelea (Ploieşti). Observator: Marian Deaconu (Ploieşti).

*CSM Câmpina - Progresul Drăgăneşti 10-0 (5-0)
Au marcat: Decebal Nae (27, 32, 34, 36, 39), Marius Vişan (47-penalti, 58), Bogdan Olteanu (62), Constantin Nicolae (84, 90)/-.
Arbitri: Florin Ionescu - Emil Mateescu şi Florea Diana (toţi, din Ploieşti). Observator: Ioan Pascu (Măgureni).

*Petrolistul Boldeşti - Brădetul Ştefeşti 8-2 (5-0)
Au marcat: Vasile Micu (9), Alexandru Pipoş (15, 22), Alexandru Petrescu (29, 80), Mihai Ene (39), Răzvan Bădu (54), Eduard Zanfir (84)/Ovidiu Paraschiv (58, 70).
Arbitri: Adrian Calestru - Gabriel Enache şi Octavian Ciorescu (toţi, din Ploieşti). Observator: Constantin Şerban (Ploieşti).

*AS Ploieşti - CS Blejoi 3-1 (0-1)
Au marcat: Ion Grigore (51), Bogdan Ţicu (82 autogol), Iulian Savu (90+1)/Antonio Constantinescu (10).
Arbitri: Valentin Marinică (Cornu) - Mădălina Crăciun (Negoieşti) şi Vasile Burlacu (Brebu). Observator: Ion Andreoiu (Ploieşti).

*AFC Băneşti Urleta - Unirea Urlaţi 7-0 (1-0)
Au marcat: Iulian Budileanu (25, 70), Ştefan Hromei (47), Daniel Lungu (68), Florin Cristache (71), Ciprian Chivu (75), Iulian Creţu (77)/-.
Arbitri: Doralin Bîrziloiu (Vălenii de Munte) - Ionuţ Gheorghe (Păuleşti) şi Alin Ionică (Bertea). Observator: Silviu Pantilimonescu (Ploieşti).

Clasament:
1. CSM Câmpina 30 27 3 0 96-14 84 (+39)
2. Petrolistul Boldeşti 31 23 4 4 110-14 73 (+25)
3. AFC Băneşti-Urleta 31 20 2 9 78-43 62 (+14)
4. Avântul Măneciu 31 19 4 8 90-42 61 (+13)
5. Unirea Urlaţi 31 17 6 8 73-41 57 (+12)
6. CSO Plopeni 31 17 3 11 76-48 54 (+9)
7. CS Păuleşti 31 14 9 8 60-40 51 (+6)
8. CS Blejoi 31 15 5 11 88-57 50 (+5)
9. Chimia Brazi 31 13 5 13 50-54 44 (-4)
10. AS Ploieşti 30 12 7 11 47-46 43 (-5)
11. Progresul Drăgăneşti 31 13 4 14 62-77 43 (-2)
12. Precizia Breaza 30 11 5 14 54-85 38 (-7)
13. AFC Brebu 31 10 2 19 48-55 32 (-13)
14. AFC Astra II 30 9 4 17 47-69 31 (-17)
15. CS Ceptura 31 7 3 21 48-106 24 (-24)
16. Caraimanul Buşteni 29 6 5 18 43-67 23 (-19)
17. Brădetul Ştefeşti 31 2 4 25 27-127 10 (-35)
18. Voinţa Vadu Părului 31 3 1 27 36-148 10 (-35)

Etapa a XXXII-a (24-26 mai): Precizia Breaza - Petrolistul Boldeşti, Brădetul Ştefeşti - CSM Câmpina,Voinţa Vadu Părului - Caraimanul Buşteni, Progresul Drăgăneşti - Chimia Brazi, Unirea Urlaţi - Avântul Măneciu, CS Blejoi - AFC Băneşti-Urleta, CS Păuleşti - AS Ploieşti, AFC Brebu - CS Ceptura, CSO Plopeni - AFC Astra II.

Back To Top