Categorie: Sport

asesoft arnautovicŞoc în sala de sport de la Brazi! CSU Asesoft a fost luată pe sus, răsucită şi înecată de BC Mureş care s-a impus la un scor drastic, la aproape 30 de puncte diferenţă, scor 90-63!

30 de puncte avans au avut mureşenii încă de la pauză, după o primă repriză în care alb-albaştrii n-au înscris decât 24 de puncte, în timp ce oaspeţii au defilat sub panou, marcând 54. Actul secund n-a adus mai nimic nou, în ciuda eforturilor ploieştenilor de a se apropia măcar.

După meciul 3, BC Mureş Târgu Mureş conduce cu scorul de 2-1 la general şi a anulat înfrângerea suferită pe teren propriu în meciul 2. Seria continuă în seara de duminică, atunci când cele două finaliste se vor întâlni în jocul cu numărul 4, de la ora 17.00.

Statistică:
CSU Asesoft - BC Mureş 63-90 (24-54)
Scorul pe sferturi: 11-21, 13-33, 19-16, 20-20

CSU Asesoft: Tudor (4p, 5pd), Szijarto (5p, 2rec, 1x3), Miletic (10p, 3rec, 1x3), Burlacu (3p, 2pd, 1x3), Timermanis (5p, 7rec, 1cap, 1x3), Mohammed (10p, 4rec, 2pd, 1x3), Tica (21p, 8rec, 1cap), Stănescu (2p, 2rec), Vlahovic (3p, 5pd, 1x3)
Echipa: 2p-56%, 3p-23%, FT-35%, 32rec, 16pd, 13mp, 5mc, 2cap

BC Mureş: Dumitru (4p, 8rec, 1cap), Balasz (1pd), Ciric (12p, 3rec, 2x3), Peciukas (31p, 5rec, 3pd, 7x3), Kandic (3p, 2rec, 1x3), Păltinișanu (12p, 10rec), Jakab (2p, 2rec), Navickas (2p), Ceskovic (14p, 2rec, 6pd, 2x3), Cuic (10p, 7rec, 8pd, 1x3)
Echipa: 2p-55%, 3p-54%, FT-75%, 43rec, 21pd, 14mp, 11mc, 1cap