Categorie: Timp liber

TCM - 20:00 Arthur(12) (sua, 1981, com. rom.)
ARTHURFilm cu un impresionant palmares:
- 2 Oscaruri - cântecul "Best That You Can Do" şi actor în rol secundar (John Gielgud) şi încă 2 nominalizări - scenariu şi actor în rol titular (Dudley Moore)
- 2 nominalizări BAFTA - melodie şi actor în rol secundar (John Gielgud)
- 3 Globuri de Aur - film, actor protagonist (Dudley Moore) şi melodie - şi 1 nominalizare actriţă în rol titular (Liza Minelli)
- premiat de cele mai importante trei asociaţii americane ale criticilor de film.

TVR 1
20:00 Telejurnal (2013, emis. info.)
Meteo
Cu: Dorina Florea şi Mircea Radu
Omologarea tragerilor Joker, Loto 5 /40, Loto 6/49 şi Noroc
20:45 Preţuieşte viaţa! (2013, show intal) (live)
Cu: Andreea Marin
Prima parte
Andreea Marin
22:00 Preţuieşte viaţa! (2013, show intal) (live)
Cu: Andreea Marin
Partea a doua
23:00 Preţuieşte viaţa! (2013, show intal) (live)
Cu: Andreea Marin
Partea a treia
0:00 Garantat 100% (talk show)
Cu: Cătălin Ştefănescu
Invitat: Adelin Petrişor

Antena 1
20:30 X Factor (2013, emis. con.)
Juriu: Delia, Dan Bittman şi Cheloo
Prezintă: Răzvan şi Dani
23:00 Top Chef (2013, emis. culinară) (reluare)
Juriu: Chef Joseph Hadad, Nicolai Tand şi Tudor Constantinescu.

PRO TV
20:30 Cei patru fantastici(12) (sua-ger.-can., 2005, acţiune)
22:45 Sub anestezie(15) (sua, 2007, thrill.)
0:45 Apropo TV (divertisment) (reluare)
Cu: Andi Moisescu

Acasă TV
21:30 Bingo România(12) (2013, emis. con.)
Cu: Nicoleta Luciu şi Daniel Max Dragomir
Bingo România
22:30 Îţi ordon să mă iubeşti!(AP) (mex., 2012, s. com.)
0:00 Doctorul casei (2013, emis. info.) (reluare)
Cu: Anca Vereanu

Prima TV
20:30 Schimb de mame(AP) (reality show, sezonul 18, episodul 9)
22:00 A doua cădere a Constantinopolului(AP) (rom., 1994, com.)
0:00 Totul despre sex(12) (sua, 1998, s. com.)
Redifuzare / Sezonul 4 /Episodul 15, 16

TVR 2
20:10 Medalia de onoare(12) (ger.-rom., 2009, dramă)
22:00 Lumini şi umbre(AP) (rom., 1982, a-n, episodul 7)
23:10 Teatru: Hedda Gabler(AP) (reluare)
Partea a doua
0:30 Tănase Scatiu(AP) (rom., 1976, dramă) (reluare)
2:35 Medalia de onoare(12) (ger.-rom., 2009, dramă) (reluare)

HBO
20:00 Dacă aş fi... tu?(15) (sua, 2011, com.)
21:55 Bona(15) (sua, 2011, com.)
23:15 Oraşul magic(18) (sua, 2012, s, sezonul 2, episodul 6)
0:05 Banshee(18) (sua, 2013, s. poliţist, episodul 8) - Vom trăi veşnic
0:55 Ultima razie(18) (sua, 2012, dramă)
2:45 Proiectul X(18) (sua, 2012, com.)

Discovery Travel & Living
19:55 Restauratorul (s. doc.) - Baia de pe Monument Avenue
20:20 Arome locale cu Joan Cusack (s. doc.) - Grecia
21:10 Case pe plajele Australiei (s. doc.) - Plaja Balenei
22:00 City Chic (s. doc.) - Hong Kong
22:50 Anthony Bourdain: Fără rezervare (sua, 2005, s. doc.) - Berlin
23:40 Case de vacanţă spectaculoase (s. doc., episodul 8)

Diva Universal
20:00 Jocul iubirii(AP) (sua, 2009, com. rom.)
22:15 În mintea criminalului(12) (sua, 2008, s. poliţist, sezonul 2, episodul 19)
23:15 În mintea criminalului(12) (sua, 2008, s. poliţist, sezonul 2, episodul 20)

AXN
20:05 NCIS: Anchetă militară(12) (sua, 2003, s. poliţist, sezonul 6, episodul 21)
21:00 Lovitură de maestru(12) (sua, 2006, acţiune)
22:55 Inspectorul Wallander(AP) (engl.-sue.-sua, 2008, s. poliţist, sezonul 3, episodul 2)
0:40 NCIS: Anchetă militară(12) (sua, 2003, s. poliţist, sezonul 6, episodul 21)

Pro Cinema
20:00 Răpirea fecioarelor(AP) (rom., 1968, acţiune)
22:00 Un bărbat multiplicat(12) (sua, 1996, com.)
0:30 Străzile din Brooklyn(15) (sua, 2007, f. pol.)

TCM
20:00 Arthur(12) (sua, 1981, com. rom.)
22:00 Căluţul de iarbă(18) (sua, 1970, dramă)
23:55 Splendoare în iarbă(12) (sua, 1961, dramă)
2:25 McCabe şi domnişoara Miller(18) (sua, 1971, west.)

MGM
21:00 Domnul North(6) (sua, 1988, com.)
22:40 Un păcat de moarte(12) (sua, 1981, dramă)
0:35 Influenţă nefastă(16) (sua, 1990, thrill.)
2:25 Căutătorii de comori (hongk., 1981, acţ. com.)

Animal Planet
20:10 Poliţia aligatorilor (f. doc., episodul 7) - Aligatori dezlănţuiţi
21:05 Rechinii din acvarii (f. doc.)
22:00 Leii din rezervaţie / Episodul 3
22:55 Apărătorul leilor (nz., f. doc., episodul 5)
23:20 Apărătorul leilor (nz., f. doc., episodul 6)
23:50 Lumea animalelor - Necenzurat (sua, 2008, s, sezonul 2, episodul 18) - Îngeri şi demoni

Discovery Channel
20:00 Monştrii apelor (sua, 2009, s. doc.) - Omul cu faţa smulsă
21:00 Bear Grylls: Evadare din infern (episodul 6) - Episod-compilaţie
22:00 Mafia Amish (sua, 2012, s. reality show) - Fiii nesupuşi
23:00 Whiskey în afara legii (s. doc., sezonul 2, episodul 2) - O adevărată mină de aur

History
20:00 Reichstagul lui Hitler
21:00 Colecţia de la Count's Kustoms (sua, 2012, s. reality show, sezonul 2, episodul 25) -
21:30 Colecţia de la Count's Kustoms (sua, 2012, s. reality show, sezonul 2, episodul 21) -
22:00 Vikingii (irl.-can., 2013, s. avent., sezonul 1, episodul 5) - Raidul
23:00 Camionagiii gheţurilor (sua, 2007, s. doc., sezonul 7, episodul 9) - O ofertă tentantă

Back To Top