Categorie: Timp liber

houdiniPRO CINEMA - 22:00 Houdini(AP) (sua, 1998, dramă)
Născut la Budapesta, în 1874, Harry Houdini (Johnathon Schaech) a fost una dintre figurile legendare ale magiei. Filmul urmăreşte viaţa şi cariera artistului, de la primii ani de viaţă şi emigrarea în America până la tragica sa moarte, în 1926. Rolul soţiei lui Houdini, Bess, cu care acesta a avut o relaţie furtunoasă, e interpretat de Stacy Edwards.

 

TVR 1
20:00 Telejurnal (2013, emis. info.)
Cu: Mihai Constantin şi Ligia Munteanu
Meteo
Omologarea tragerilor Joker, Loto 5 /40, Loto 6/49 şi Noroc
20:55 Clubul celor care muncesc în România (rep.)
Fabricat în România
Cu: Moise Guran
21:00 O dată-n viaţă (divertisment) (live)
Prezintă: Iuliana Tudor
Prima parte
Mircea Radu, moldovean o dată-n viaţă
22:00 O dată-n viaţă (divertisment) (live)
Prezintă: Iuliana Tudor
Partea a doua
23:00 O dată-n viaţă (divertisment) (live)
Prezintă: Iuliana Tudor
Partea a treia
0:00 Legenda vişinie (2013, emis. sport)
Un sport show dedicat echipei Rapid Bucureşti
Cu: Andrei Ştefănescu

ANTENA 1
20:00 Observator special (2012, emis. info.) (live)
Cu: Octavia Geamănu
20:30 Next Star (2013, emis. con.)
Cu: Dan Negru
Juriu: Pepe, Maria Cârneci, Connect-R, Lora, Vasile Muraru
Next Star
23:00 Un show păcătos(15) (divertisment) (live)
Cu: Dan Capatos
Invitat permanent: Cătălin Bordea
D.J.: Silviu Andrei

PRO TV
20:30 Las fierbinţi(12) (rom., 2011, s. com., sezonul 4, episodul 8)
21:30 Las fierbinţi(12) (rom., 2011, s. com., sezonul 4, episodul 9)
22:30 Ştirile Pro TV
Cu: Amalia Enache şi Cristian Leonte
23:05 Homeland: Reţeaua terorii(15) (sua, 2011, s, sezonul 1, episodul 7)
DVD
0:00 Serviciul Român de Comedie(AP) (divertisment) (reluare)

ACASĂ TV
20:30 Îngeri pierduţi(AP) (rom., 2013, s. rom.)
21:30 Furtuna din adâncuri(AP) (mex., 2013, s. rom.)
22:30 Poveştiri de noapte(12) (2007, divertisment)
Cu: Cabral şi Mircea Solcanu
Poveştiri de noapte
23:00 Cancan.ro(12) (emis. de div.)
Cu: Marius Niţă
23:30 Friendzone(AP) (sua, 2011, s. reality show)
0:00 Îngeri pierduţi(AP) (rom., 2013, s. rom.) (reluare)

PRIMA TV
20:30 Victime colaterale(12) (sua, 2002, acţiune)
DVD
22:15 Trăsniţii(AP) (s. com., sezonul 21, episodul 36) - Instabilitate locativă
Cu: Constantin Zamfirescu, Bogdan Dumitrescu, Grig Chiroiu, Toni Ionescu, Cătălin Marin, Livia Taloi
23:00 Focus Monden (2009, divertisment)
Cu: Alexandru Constantin şi Diana Bart
Luni - Joi: Cosmin Stan şi Magda Vasiliu
Vineri - Duminică: Melania Medeleanu
23:30 Fii pe fază! (2013, emis. con., episodul 44) (reluare)
0:30 Totul despre sex(12) (sua, 1998, s. com., sezonul 4, episodul 9)
Redifuzare

TVR 2
20:10 În ţara minunilor (2013, mag. life-style)
Cu: Florin Grozea şi Dana Nălbaru
Invitat permanent: Mihai Sturzu
Invitaţi: Anna Lesko, Pavel Stratan şi Maximilian
În ţara minunilor
21:30 M Magazin (2013, emis. mag.)
Cu: Monica Colceriu
*Eveniment la zi
*Născut azi - Gabi Szabo
*Vedete fără secrete - Gheorghe Hagi şi Ioan Becali
*VIP sub lupă
*Star Style - Răzvan Ciobanu
*Q&A
*Lumea Roxanei
22:00 Ora de ştiri (emis. info.)
*Meteo
*Sport (criptat)
23:00 În umbra legii(12) (can., 2006, s. tv, sezonul 1, episodul 1)
23:50 Zon@ IT (2007)
*Top 3 Gadget
*Ştiri şi evenimente de actualitate
*Interviul emisiunii
*Jocuri şi ponturi
*Info-internet

HBO
20:00 Roman Polansky: Un cineast incomod(12) (sua, 2012, f. doc.)
21:30 În beznă(15) (pol.-ger.-fra., 2011, dr. răzb.)
23:50 Oraşul magic(18) (sua, 2012, s, sezonul 2, episodul 5)
0:40 Un spion care ştia prea multe(15) (fra.-engl.-ger., 2011, thrill.)

DISCOVERY TRAVEL AND LIVING
19:55 Restauratorul (s. doc.) - Bucătăria de pe Monument Avenue
20:20 Bunătăţi englezeşti (emis. culinară, episodul 6)
20:45 Din bunătăţile Greciei (emis. culinară) - Petrecerea de la coafor
21:10 Renovări salvatoare (s. doc., episodul 6) - Apartamentul din Chelsea
22:00 O mie de locuri de văzut într-o viaţă (sua, 2007, s. doc.) - Alaska
22:50 Anthony Bourdain: Fără rezervare (sua, s. doc.) - Carolina de Sud
23:40 Case de vacanţă spectaculoase (s. doc., episodul 7)
0:05 Regii cocktail-urilor (s. doc.) – Londra

DIVA UNIVERSAL
20:00 Neveste disperate(AP) (sua, 2004, s. com., sezonul 5, episodul 22)
DVD
21:00 În mintea criminalului(12) (sua, 2008, s. poliţist, sezonul 2, episodul 19)
22:00 În mintea criminalului(12) (sua, 2008, s. poliţist, sezonul 2, episodul 20)
23:00 Ofiţeri începători(AP) (can., 2010, s. tv, sezonul 4, episodul 9)
0:00 Lista lui Lori(AP) (can.-sua, 2008, com.)

AXN
20:05 CSI: New York - Criminaliştii(AP) (sua-can., 2004, s. poliţist, sezonul 8, episodul 7)
21:00 NCIS: Los Angeles(12) (sua, 2009, s. poliţist, sezonul 4, episodul 2)
22:00 Hawaii 5.0(AP) (sua, 2010, s, sezonul 1, episodul 11) - Palekaiko
23:00 Memorie perfectă(AP) (sua, 2011, s. dr., sezonul 2, episodul 5)
23:55 Minţi criminale(AP) (sua-can., 2005, s. poliţist, sezonul 7, episodul 22)

PRO CINEMA
19:50 La Bloc(AP) (2003, s. com., episodul 149)
20:20 La Bloc(AP) (2003, s. com., episodul 150)
20:55 M.A.S.H(AP) (sua, 1972, s, sezonul 6, episodul 21)
DVD
21:30 M.A.S.H(AP) (sua, 1972, s, sezonul 6, episodul 22)
DVD
22:00 Houdini(AP) (sua, 1998, dramă)
0:00 Jurnalele vampirilor(15) (sua, 2009, s. avent., episodul 10)

TCM
22:00 Duzina de ticăloşi(15) (engl.-sua, 1967, dr. răzb.)
DVD
1:00 Forţa pistolului(18) (sua, 1973, acţiune)
3:30 Point Blank(15) (sua, 1967, f. pol.)

MGM
21:00 Ziua lui Martin(12) (can., 1984, dr.)
22:45 Big Screen (ger., 2010, emis. mag.)
23:00 Răpită(18) (sua, 1986, f.tv)
0:50 Închisoarea(18) (sua, 1988, horror)

ANIMAL PLANET
20:10 America de Nord (s. doc., episodul 4) - Latura sălbatică
21:05
Shamwari - Viaţa într-o rezervaţie (s. doc., sezonul 3, episodul 5)
21:35 Shamwari - Viaţa într-o rezervaţie (s. doc., sezonul 3, episodul 6)
22:00 Steve Backshall: Înotătorul extrem (s. doc., episodul 3) - Rechinul
22:55 Poliţia aligatorilor (f. doc., sezonul 2, episodul 1)
23:50 Poliţia veterinară din Houston (sua, 2003, s. doc., sezonul 7, episodul 5) - Respiră!

DISCOVERY CHANNEL
20:00 Vânătorii de licitaţii (sua, s. doc., sezonul 3, episodul 8) - Bani mulţi, câştigaţi uşor
20:30 Vânătorii de licitaţii (sua, s. doc., sezonul 3, episodul 9) - Ceva voodoo
21:00 Regii licitaţiilor - Oliver North îşi cere înapoi spada/Obiecte din fanoane
21:30 Regii licitaţiilor - Automobilul Terraplane pentru gangsteri/Jocul cu electroşocuri
22:00 Bear Grylls: Evadare din infern (episodul 5)
23:00 Un bărbat şi o femeie în sălbăticie (s. doc., sezonul 2, episodul 11) - Odiseea din peştera croată
0:00 Strict interzis (s. doc.) - Dragoste nebună

HISTORY
20:00 Pe urmele antichităţilor (sua, 2010, s. reality show, sezonul 5, episodul 11) - Anticarii din pod
21:00 Colecţia de la Count's Kustoms (sua, 2012, s. reality show, sezonul 2, episodul 25) - Maşina tinereţii
21:30 Colecţia de la Count's Kustoms (sua, 2012, s. reality show, sezonul 2, episodul 21) - Hotelul bântuit
22:00 Camionagiii gheţurilor (sua, 2007, s. doc., sezonul 7, episodul 9) - O ofertă tentantă
23:00 Supraoamenii lui Stan Lee (sua, 2010, s. doc., sezonul 1, episodul 13) - Omul-păianjen
0:00 Extratereştri antici (sua, 2009, s. doc., sezonul 4, episodul 4) - Extratereştrii şi megadezastrele

Sursa: port.ro

Back To Top