Améliorer activement la puissance masculine et n est pas seulement appelé cialis 10mg prix. La qualité européenne actuelle est peu coûteuse.

alfabetul conviețuirii
Categorie: Știri locale
  • Bd. Independenței va fi închis pentru circulația rutieră în noaptea de joi spre vineri.
  • Și rutele mijloacelor de transport în comun vor fi modificate, din această cauză, în a doua parte a săptămânii.
  • Măsura a fost luată deoarece, în perioada 30 septembrie – 02 octombrie, pe Bulevardul Castanilor se va desfășura o nouă ediție a festivalului “Alfabetul Conviețuirii”.

Pentru Festivalul interetnic "Alfabetul Conviețuirii", “Comisia  Municipală  pentru  Transport  și   Siguranța  Circulației a aprobat, în unanimitate, închiderea circulației rutiere pe Bulevardul Independenței, pe tronsonul cuprins între Monumentul Vânătorilor (Gara de Sud) și sediul Conpet, începând de joi, 29 septembrie 2022, ora 23.59 și până luni, 03 octombrie 2022, ora 05.00”, potrivit unui comunicat transmis, miercuri, de Primăria Ploiești.

În intervalul amintit, “autobuzele vor circula la sensul din Centru spre Sud  pe strada Bobâlna, cu staţii la Pelican şi Liceul de Muzică. La sensul din Sud spre  Centru,  pe  strada  Democraţiei,  autobuzele opresc în staţiile 13 Decembrie, Covurlui şi Muzeul de Istorie. 

Traseele de troleibuze  44 şi 202 vor fi scurtate la Hale Coreco. Legătura între Centru şi Gara de Sud se va face cu celelalte trasee cu parcurs în zonă.

 În  locul staţiei Coreco Sud, traseele 1, 2 ,2barat 30, 32 şi 32barat vor efectua staţia Gara Sud din fața P.T.T.R. Sud, comună cu cea a traseului 101.

 În funcţie de dispoziţiile Poliţiei Rutiere, atât intervalul orar cât şi rutele ocolitoare specificate pot fi modificate”, au mai anunțat reprezentanții Primăriei Ploiești.

“Alfabetul Conviețuirii”, ediția a IX-a. Programul complet

Festivalul interetnic “Alfabetul Conviețuirii” va debuta vineri, 30 septembrie 2022, la ora 17.00, cu o defilare a ansamblurilor participante și parada costumelor tradiționale, care se va desfășura din Centrul Civic până la scena amenajată în fața Monumentului Vânătorilor de la Gara de Sud.

Pe durata evenimentului, în afara programului anunțat de organizatori, vor exista inclusive o zonă de street food și un târg de profil.

Vineri, 30 septembrie

18.00 – 19.30 - Orchestra populară ”FLACĂRA PRAHOVEI” a Filarmonicii ”Paul Constantinescu” din Ploiești și Ansamblul „KYMATA”, precum și Ansamblul de dansuri populare „DOINA PRAHOVEI”

19.30 – 19.50 - Ansamblul de dansuri populare tradiționale al Centrului Cultural ASPROPYRGOS – Grecia

19.50 – 20.50 – “MAHALA RAI BANDA”  - Partida rromilor "Pro-Europa"

20.55-21.15 - Centrul Cultural ASPROPYRGOS – Grecia

21.15- 21.40 - Ansamblul „HAVERIM” Federația Comunităților Evreiești

21.40 – 22.00 - Ansamblul „THERMALIA” din Evia – Grecia

Sâmbătă, 01 octombrie 

10.00 – 10.20 – Ansamblul VARTAVAR – Uniunea Armenilor din România

10.20-10.30 - Ansamblul „BĂLGĂRCE” Uniunea Bulgară din Banat – România

10.30 – 10.50 - Ansamblul „PRIETENII LUI ZORBA” - Comunitatea Elenă Drobeta-Turnu Severin

10.50 – 11.15 - Trupa „ACADEMIC STAR” a Casei de Cultură a Studenților

11.15-11.35 - Ansamblul ”SOLONCZANKA” Uniunea Polonezilor din România

11.35 – 12.00 - Ansamblul PARNASSOS - Comunitatea Elenă Brăila

12.00 – 12.20 - Forumul Democrat al Germanilor - Ansamblul „HARMONIE”

12.20 – 12.30 - Comunitatea Elenă Roman - Ansamblul ”ARETI”

VEZI ȘI: ALFABETUL CONVIEȚUIRII. Trei zile de spectacole cu peste 900 de artiști din România și Grecia

12.30 – 12.55 - "Ansamblul BÚZAVIRÁG" - Uniunea Democrată a Maghiarilor

12.55 – 13.25 - Ansamblul Artistic „OLIMPOS” și Ansamblul Artistic „OLIMPOS JUNIOR” - Comunitatea Elenă Galați

13.25 – 13.45 - Ansamblul „MUGURI DE BREAZA” și interpreta CIUPALĂ ȘTEFANIA

13.45-13.50 - Ansamblul ”ARETI” Comunitatea Elenă Roman

13.0 – 14.15 - Ansamblul „ELEFTHERIA” Comunitatea Elenă Calafat

15.00 – 15.10 – Ansamblul CUNUNA NUCETULUI

15.10 – 15.30 - Corul "CELESTA" Colegiul Nicolae Grigorescu din Câmpina

15.30 – 15.50 - Ansamblul ARTEMIS - Comunitatea Elenă Sulina

15.50 – 16.05 - Ansamblul "KARASEVSKA ZORA" Uniunea Croaților din România

16.05 – 16.40 - Ansamblul "FILIA" Comunitatea Elenă Pitești

16.40 – 17.05 - Ansamblul ”CAN RENKLER” Uniunea Democrată a Tătarilor  Turco - Musulmani din România

17.05 – 17.25 - Ansamblul ”NIKI” Comunitatea Elenă Piatra Neamț

17.25 – 17.50 - Ansamblul „PLAVI DELIJA” din Sânpetru Mare - Uniunea Sârbilor din România

17.50 – 18.10 - Ansamblul ”FILIZLER” Uniunea Democrată Turcă din România

18.10 – 18.30 - Ansamblul "ORPHEAS" Comunitatea Elenă Iași

18.30 – 18.55 - Ansamblul ”Di NUOVO INSIEME” Asociația Italienilor din România

18.55 – 19.25 - Ansamblul ”SONȚE” Asociația Macedonenilor din România

19.25 – 19.50 - Ansamblul Folcloric „PRAHOVA” al Casei de Cultură „I.L. Caragiale” din Ploiești

19.50 – 20.10 - Uniunea Democrată a Slovacilor și Cehilor din România - Ansamblul folcloric CEROVINA

20.10 – 20.30 - IOANA SANDU - Muzică grecească

20.30 -20.50 - Ansamblul de dansuri populare tradiționale al Centrului Cultural Aspropyrgos – Grecia

20.55 – 21.55 – IONUȚ GALANI

Duminică, 02 octombrie

10.00 – 10.05 - CĂRNUȚĂ BIANCA – solistă

10.05 – 10.20 - Ansamblul „IRINI” Comunitatea Elenă Craiova

10.20 -10.35 – Școala Gimnazială FILIPEȘTII de TÂRG

10.35 – 11.00 - Ansamblul DEMETRA-Comunitatea elenă Izvoarele

11.00 – 11.15 - Ansamblul DOFTĂNIȚA și interpreta GEANTĂ ANDREEA

11.15 – 11.40 - Ansamblul ”LANDÂȘ” Comunitatea Rușilor Lipoveni din România

11.40 -12.00 - Ansamblul "ELPIS" - Comunitatea elena Constanta

12.00 - 12.15 - Asociația Folclorică „BRÂU MUNTENESC”

12.15 - 12.30 - Ansamblul "ITHAKI" - Comunitatea Elenă Cluj Napoca

12.30 – 12.55 - Ansamblul ”HOLUBOK” Uniunea Culturală a Rutenilor din România

12.55 – 13.00 - DRAGOMIR BOGDAN – interpret

13.00 – 13.35 - Ansamblurile "ILIOS" și "PAREA" - Comunitatea Elenă Târgoviște

13.35 – 13.40 - MANAILA MIRIAM IOANA – interpretă

13.40 – 14.00 - Ansamblul "HARA" - Comunitatea Elenă Prahova

14.00 – 14.15 - Școala Gimnazială COSMINELE

14.15 – 14.40 - Ansamblul ASTERIA - Comunitatea Elenă București

14.40 – 14.50 - MARTA MOCANU și ROMEO CONSTANTINESCU – interpreți

14.50 – 15.10 - Ansamblul „O MIE DE PORUMBEI” Comunitatea Elenă Tulcea

15.10 – 15.35 - Colegiul Național „I.L. CARAGIALE”

15.35 – 15.50 - Corul „DIONYSSOS” al Comunității Elene Brașov

15.50 – 16.00 - Grupul Vocal „MUGUREL” al Școlii Populare de Arte - Filiala Drajna

16.00 – 16.05 - DOICILĂ ANGELICA – interpretă

16.05 – 16.15 - MUGURAȘI DE PRIMĂVARĂ

16.15 – 16.30 - Școala Gimnazială ANDREI MUREȘANU

Festivalul este organizat de Uniunea Elenă din România, Ministerul Culturii și Primăria Ploiești, sub patronajul Administrației Prezidențiale și în parteneriat ci Consiliul Județean Prahova, Filarmonica “Paul Constantinescu” Ploiești, Casa de Cultură “I.L. Caragiale” Ploiești, Departamentul pentru Relații Interetnice al Guvernului României.

Back To Top