- Scris de Anca Visan
Un bărbat de 62 de ani din Ploieşti, internat sâmbătă noapte în spital, s-a ales cu un dosar penal pentru că nu a declarat de la început că era revenit de curând din Germania. Bărbatul, care prezenta semnele unei viroze, a fost izolat la Spitalul Judeţean şi i se fac teste pentru a stabili dacă este infectat cu COVID-19.