O sancțiune pe minut! Cam acesta a fost ritmul în care lucrătorii MAI și cei ai MApN au aplicat amenzile în cadrul a două acțiuni cu efective sportive derulate, luni, în Ploiești și Mizil.
Echipaje de pompieri, descarcerare și SMurd au intervenit miercuri seară, în Ploiești, în urma unui incendiu izbucnit într-un apartament de pe str. Gorniștilor.
Poliţia Prahova a lansat luni, înainte de prânz, mai multe acţiuni de amploare în municipiul Ploieşti. Raziile vizează atât verificarea persoanelor care ies din locuinţe, cât şi asigurarea ordinii publice şi creşterea gradului de siguranţă.
O patrulă din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Prahova, care patrula pe raza comunei Puchenii Mari, a surprins un braconier chiar în timp ce tranșa prada.
Seria infracțiunilor cu violență comise în Ploiești continuă. Cazurile par să se fi înmulțit de la momentul instituirii restricțiilor, prin ordonanțe de urgență, iar zona Republicii pare una preferată de tâlhari.
Chef mare, sâmbătă seară, în cartierul Mimiu. O petrecere a avut loc în căminul de pe Rafinorilor, deși astfel de evenimente sunt interzose, conform prevederilor ordonanțelor militare în vigoare.