- Scris de Ioana POPA
Un ploieștean de 40 de ani le-a dat de furcă polițiștilor, duminică, după ce i-a alergat prin vreo două cartiere, a provocat un accident rutier, apoi i-a provocat pe oamenii legii să demonstreze că el se afla, într-adevăr, la volanul mașinii implicate în evenimentele amintite.