- Scris de Elena CIOBANU
• Doi bărbați din Ilfov au fost prinși în miez de noapte, de polițiști, în timp ce intenționau să părăsească un imobil din Ploiești, în care intraseră fără drept, cu scopul de a fura diverse bunuri.
• I-a dat de gol lumina lanternelor pe care a văzut-o un vecin și a sunat la 112.