- Scris de Ioana Rădulescu
- Într-un nou comunicat transmis după incidentul de acum două seri, conducerea unității de învățământ reclamă faptul că nu au mai putut fi făcute reparații semnficative „de mai bine de 10 ani”, invocând sistemul în care sunt pregătiți viitorii polițiști și din care școala are în permanență elevi în instruire.