- Scris de Elena CIOBANU
• Sistemul Entry/Exit (EES) a fost introdus etapizat, începând din 12 octombrie 2025, prin extindere graduală în punctele de trecere.
• Toate punctele vor fi operaționale la nivelul întregii frontiere externe a României, asigurând aplicarea unitară şi eficientă a procedurilor de control.