- Scris de Elena CIOBANU
• Muzeul Județean de Artă Prahova „Ion Ionescu-Quintus” vă așteaptă vineri, 22 martie, la ora 17.00, la un eveniment de excepție: a IV-a ediție a expoziției de stampe japoneze „Bijin-ga”.
• Spectaculoasa expoziție cuprinde piese din colecția Av. George Șerban și este curatoriată de Alice Neculea și Alexandru Chituță.