Categorie: Politic

alde tariceanu gavrilescu constantinSala de 500 a Palatului Administrativ din Ploiești a găzduit, vineri, evenimentul de lansare al candidaților ALDE Prahova pentru alegerile locale din 5 iunie. La eveniment au participat și copreședinții partidului, Călin Popescu Tăriceanu și Daniel Constantin.

„Împreună cu echipa de la Ploiești, George Pană, Paul Palaș, Marius Mateescu, Radu Meteescu, cu Mariana Pepelea și cu toți care vor fi consilieri vom reuși să le spunem oamenilor că trebuie să devenim un oraș curat, un oraș cu oameni cinstiți, un oraș frumos", a declarat Grațiela Gavrilescu, candidatul ALDE pentru Primăria Ploiești.

Lista candidaților ALDE din localitățile județului Prahova:

- GRAȚIELA LEOCADIA GAVRILESCU, candidat la funcția de primar al municipiului Ploiești
- DANIEL IONIȚĂ, candidat la funcția de primar al municipiului Câmpina
- IVAN GHEORGHE, candidat la funcția de primar al orașului Azuga
- CONSTANTIN MARIUS IOAN, candidat la funcția de primar al orașului Băicoi
- CLAUDIU AUGUSTIN FRECĂUȚEANU, candidat la funcția de primar al orașului Boldești- Scăieni
- BERCĂROIU CĂTĂLIN, candidat la funcția de primar al orașului Breaza
- NORBERT NEMETHI, candidat la funcția de primar al orașului Bușteni
- PETICILĂ VASILE SORIN, candidat la funcția de primar al orașului Comarnic
- PAȘOL NICOLAI, candidat la funcția de primar al orașului Mizil
- SĂCĂLUȘ GHIORGHIȚĂ, candidat la funcția de primar al orașului Plopeni
- PLĂIAȘU TOMA, candidat la funcția de primar al orașului Slănic
- DRĂGAN LIVIU, candidat la funcția de primar al orașului Urlați
CANDIDAȚII LA FUNCȚIA DE PRIMAR DE COMUNĂ (în ordinea prezentării la festivitatea de lansare)
1. VÂLCĂNEȘTI- SIMION CONSTANTIN
2. VĂRBILĂU- ALEXE IOAN
3. VALEA CĂLUGĂREASCĂ- ALEXE IOAN
4. TELEGA- SORIN BUGA
5. TEIȘANI- UNGUREANU CONSTANTIN
6. TÂRGȘORUL VECHI- MIHĂIȚĂ ANDREI
7. TATARU- DOBROȚEANU ELENA
8. ȘTEFEȘTI- CĂPRARU IONUȚ
9. ȘOTRILE-DUMITRESCU VASILE
10. ȘOIMARI- STĂNESCU ION
11. ȘIRNA- STAN VICTOR
12. SURANI- DUȚĂ FLORINEL
13. STARCHIOJD- ARDELEANU VASILE
14. SECĂRIA- VASILE ȘCHIOPU
15. SCORȚENI- MARIAN RUSU
16. SÂNGERU- TAPU DANIEL
17. SALCIA- GHERGHE IULIAN MARIAN
18. RÂFOV- VASILE MARIAN
19. PUCHENII MARI- IONIȚĂ IULIAN
20. PROVIȚA DE JOS- GORAN ALIN VASILE
21. PREDEAL-SĂRARI- IORDACHE GELU
22. POSEȘTI- CONDREA CORNEL
23. POIENARII BURCHII- IONIȚĂ MARIAN
24. POIANA CÂMPINA- PAUL ADAMESCU
25. PODENII NOI- OVREUȚĂ ION
26. PĂULEȘTI- DIMA GABRIEL
27. PĂCUREȚI- BRĂNOIU CRISTIAN
28. MĂNECIU- CORDOȘ VASILE
29. MĂGURENI- IORDACHE GHEORGHE
30. MĂGURELE- LIXANDRU MARIAN
31. LIPĂNEȘTI- ENACHE VASILE
32. LAPOȘ- IVAN ZOICA
33. IORDACHEANU- CONSTANTIN AUREL
34. GORNET-CRICOV- GHEORGHE TONIA
35. GORNET- ADRIAN VIRGIL STOIAN
36. FULGA- STANCIU MARIAN
37. FILIPEȘTII DE TÂRG- GEORGETA STANCIU
38. FILIPEȘTI DE PĂDURE- BRAȘOVEANU IOAN
39. FÂNTANELE- VASILE GHEORGHE
40. DUMBRAVA- CHIFOR CRISTIAN
41. DRAJNA- CORNEA DĂNUȚ
42. COSMINELE- ILIE CONSTANTIN
43. COCORĂȘTII MISLII- BORCEA CORNEL
44. COCORĂȘTII COLȚ- IVAN FLORIAN
45. CIORANI- OPREA DANIEL
46. CEPTURA- OVIDIU ȘENȚARU
47. BUCOV- GHIȚĂ IOANA
48. BREBU- COMĂNIȚĂ AURICĂ
49. BRAZI- RADU NICOLAE
50. BLEJOI- PAVEL CONSTANTIN
51. BERTEA- IONICĂ GEORGEL
52. BERCENI- COFARU ȘTEFAN IULIAN
53. BĂTRÂNI- CĂTUNEANU NICOLAE
54. BĂRCĂNEȘTI- CHIRU DUMITRU
55. BĂNEȘTI- VIȘAN GHEORGHE
56. BĂLȚEȘTI- IONESCU ION
57. BALTA DOAMNEI- TĂTAR NICOLETA ALINA
58. BABA ANA- CRĂCIUN CIPRIAN
59. ARICEȘTI ZELETIN- BUCUR NATALIA FLORICA
60. ARICEȘTI RAHTIVANI- MĂNDICĂ ANGELA
61. ALBEȘTI PALEOLOGU- POPESCU NICOLAE
62. ADUNAȚI- (dl!) CONSTANTIN ANCA

Back To Top