Améliorer activement la puissance masculine et n est pas seulement appelé cialis 10mg prix. La qualité européenne actuelle est peu coûteuse.

Categorie: Sport

petro cso plopeniPetrolul are toate șansele să termine neînvinsă campionatul. La ultimul joc de pe stadionul Ilie Oană în Liga A Prahova, lupii s-au impus cu 4-0 în meciul cu CSO Plopeni.
În ultima etapă, galben-albaștrii joacă în deplasare la CS Mănești Coada Izvorului, echipa de locul 10.

De remarcat, la meciul disputat duminică, replica bună a Plopeniului, jocul curajos. Chiar dacă s-a așezat în rândul adversarelor care au luat de la patru în sus, echipa antrenată de Daniel Dumitrache trebuie să facă un pas în față.

Evident, Petrolul este cu mult înaintea tuturor echipelor din campionat, iar finalul sezonului confimă valoarea lotului, strategia, pregătirea.

Lupii au deschis scorul repede, prin Păun, au avut emoții la două șuturi foarte bune venite din tabăra oaspeților, trimise de Copilu și Sandu, dar au intrat cu avantaj de goluri la pauză, după reușita lui Dragoș Gheorghe.
În repriza secundă, galben-albaștrii au mai înscris de două ori, prin Vintilă și Nițescu, stabilind scorul final la 4-0.
Urmează miercuri, la Strejnic, de la ora 17.30, meciul cu AFC Brebu, în semifinalele Cupei României, iar sâmbăta viitoare, în ultima etapă din Liga A Prahova, partida cu CS Măneşti Coada Izvorului, în deplasare.

Petrolul Ploiești – CSO Plopeni 4-0 (2-0)

Stadion: "Ilie Oană" Ploiești. Spectatori: circa 2000.

Marcatori: Păun (3), D. Gheorghe (25), Vintilă (79), Nițescu (89)

Petrolul: Marinică – Olaru, Prunescu, Frîncu, Velisar – Chiriţă (83 Butufei) – N. Popescu, Cl. Tudor (cpt), Păun (70 I. Dumitrescu), D. Gheorghe (80 Niţescu) – Stănescu (46 Vintilă). Antrenor: Octavian Grigore.

CSO Plopeni: V. Ion – O. Gheorghe (46 M. Popa), Aristan, V. Sandu (65 Chirilă), Chejnoiu – Cr. Bălan (cpt), Anghel – Cl. Bălan, Copilu (65 Huza), C. Vlad – Puiuleţ. Antrenor: Daniel Dumitrache.

Au arbitrat: Laurenţiu Piciu – Gabriel Brăilă şi Cristian Lefter.

Observator: Ion Mihai.

Cartonaşe galbene: Prunescu (58)/M. Pop (52), Cr. Bălan (69).