Categorie: Sport

ajf sigla 1*Caraimanul Buşteni - CS Păuleşti 1-2 (0-1)
Au marcat: Ioan Drăgan (85)/Valentin Anghel (45), Cristian Arnăutu (74).
Arbitri: Andrei Moroiţă - Emil Mateescu (ambii, din Ploieşti) şi Nicolae Iosif (Câmpina). Observator: Mihail Ionescu (Ploieşti).

*CSM Câmpina - CSO Plopeni 2-0 (2-0)
Au marcat: Marius Vişan (10), Decebal Nae (28)/-.
Arbitri: Marius Petre (Poienarii Apostoli) - Ionuţ Gheorghe (Păuleşti) şi Stelian Mălăroiu (Puchenii Moşneni). Observator: Vasile Radu (Ploieşti).

*Chimia Brazi - AFC Brebu 2-4 (1-1)
Au marcat: Constantin Lepădatu (12), Alexandru Tudorache (58)/Gheorghe Băjenaru (29), Marian Nichifor (55, 72), Andrei Lupu (78).
Arbitri: Doralin Bîrziloiu (Vălenii de Munte) - Adrian Calestru şi Robert Nuţu (ambii, din Ploieşti). Observator: Stelian Achimescu (Ploieşti).

*Petrolistul Boldeşti - Voinţa Vadu Părului 8-0 (1-0)
Au marcat: Vasile Micu (9, 87), Gabriel Bociu (54, 55), Ionuţ Cioc (68), Ionuţ Turmac (72), Mihai Ene (77-penalti, 88).
Arbitri: Mihai Safta (Iordăcheanu) - Sorin Nistor (Ploieşti) şi Ionel Gheonea (Urlaţi). Observator: Constantin Ciocoiu (Băicoi).

*Precizia Breaza - Progresul Drăgăneşti 2-1 (1-1)
Au marcat: Aurel Bădărău (41), Iustin Şovăială (57)/Georgian Blăgoi (2-penalti).
Arbitri: Adrian Illyeş (Ploieşti) - Ciprian Geambazu (Buşteni) şi Alin Ionică (Bertea). Observator: Constantin Miclea (Buşteni).

*Brădetul Ştefeşti - Avântul Măneciu 1-6 (0-4)
Au marcat: Ovidiu Paraschiv (82)/Marian Stanciu (3, 6, 40, 90), Alexandru Mâinea (9), Alexandru Costache (59-penalti).
Arbitri: Mihai Amorăriţei (Câmpina) - Vasile Burlacu (Brebu) şi Ionuţ David (Podenii Noi). Observator: Constantin Panait (Ceptura).

*Astra II Ploieşti - CS Blejoi 4-2 (0-0)
Au marcat: Alberto Muscalu (56, 58, 75), Dorin Stoica (64)/Vlăduţ Badea (46), Gheorghiţă Matei (81-penalti).
Arbitri: Robert Stanciu (Câmpulung Muscel), Ştefan Dumitrache, Louis Oprescu (toţi din Ploieşti).
Observator AJF: Constantin Safta (Iordăcheanu).

*AS Ploieşti - AFC Băneşti-Urleta 0-2 (0-1)
A marcat: -/Iulian Budileanu (32, 80 penalti).
Arbitri: Alin Gheorghe - Gabriel Brăilă şi Marian Ciubuc (toţi, din Ploieşti). Observator: Marian Deaconu (Ploieşti).

*CS Ceptura - Unirea Urlaţi 5-3 (3-1)
Au marcat: Sorin Juju (27, 37), Florin Matei (40), Gabriel Fronescu (68), Grigore Lascu (80)/Daniel Oancea (7), Leonardo Axinte (48), Lucian Jipa (56).
Arbitri: Florin Ionescu - Alexandru Chivu şi Gabriel Enache (toţi, din Ploieşti). Observator: Tudor Negoiţă (Ploieşti).

Clasament:
1. CSM Câmpina 28 25 3 0 83-13 78 (+36)
2. Petrolistul Boldeşti 29 21 4 4 96-12 67 (+22)
3. AFC Băneşti-Urleta 29 19 2 8 70-41 59 (+14)
4. Avântul Măneciu 29 18 3 8 87-40 57 (+15)
5. Unirea Urlaţi 29 16 6 7 70-32 54 (+12)
6. CSO Plopeni 29 16 2 11 69-46 50 (+8)
7. CS Păuleşti 29 13 9 7 58-38 48 (+6)
8. CS Blejoi 29 14 5 10 83-54 47 (+5)
9. Progresul Drăgăneşti 29 13 4 12 62-61 43 (+1)
10. Chimia Brazi 29 12 5 12 45-45 41 (-4)
11. AS Ploieşti 28 11 7 10 42-42 40 (-5)
12. Precizia Breaza 28 10 4 14 51-83 34 (-11)
13. AFC Brebu 29 10 1 18 48-52 31 (-11)
14. AFC Astra II 28 8 4 16 44-68 28 (-17)
15. Caraimanul Buşteni 27 6 3 18 42-66 21 (-18)
16. CS Ceptura 29 6 3 20 46-101 21 (-24)
17. Brădetul Ştefeşti 29 2 4 23 24-117 10 (-32)
18. Voinţa Vadu Părului 29 3 1 25 32-141 10 (-32)

Etapa a XXX-a - intermediară (astăzi, ora 18.00):
Brădetul Ştefeşti - Precizia Breaza, Progresul Drăgăneşti - Petrolistul Boldeşti, Voinţa Vadu Părului - CSM Câmpina, AFC Brebu - Caraimanul Buşteni, CSO Plopeni - Chimia Brazi, Avântul Măneciu - AFC Băneşti-Urleta, Unirea Urlaţi - AS Ploieşti, CS Blejoi -
CS Ceptura, CS Păuleşti - AFC Astra II.

Back To Top