Categorie: Sport

ajf siglaSeria "NORD" – etapa a XXX-a

Real Rio Cocoşeşti - Avântul Bertea 5-1
Voinţa Vărbilău - Progresul Aluniş 2-2
Stejarul Goruna* - Tineretul Gura Vitioarei 0-3
Tinereţea Izvoarele - Flacăra Mălăieşti 1-0
AS Găzarul Surani - Gloria Vâlcăneşti 5-0
Luceafărul Drajna - AS Podeni Valea Dulce 6-2
Voinţa 2009 Gornet - CSO Teleajen Văleni 0-3
Voinţa Măgurele - Unirea Tr. Lipăneşti 2-1
Victoria Olteni - Voinţa Livadea 3-0
*Jocul dintre Flacăra Mălăești - Victoria Olteni, nedisputat, din etapa a XXIX-a, a fost omologat cu 3-0.
* Echipa Stejarul Goruna s-a retras din campionat în retur, jocurile acesteia urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.

CLASAMENT
1. CSO Teleajen Văleni 30 24 2 4 120-23 74
2. Unirea Tr. Lipăneşti 29 19 7 3 61-30 64
3. Voinţa Măgurele 30 17 8 5 56-42 59
4. AS Găzarul Surani 30 16 3 11 83-54 51
5. Real Rio Cocoşeşti 30 14 8 8 59-42 50
6. Voinţa 2009 Gornet 30 15 4 11 77-67 49
7. Voinţa Livadea 30 14 5 11 62-47 47
8. Voinţa Vărbilău 30 12 8 10 62-58 44
9. Tinereţea Izvoarele 30 12 5 13 68-67 41
10. Avântul Bertea 30 10 9 11 51-59 39
11. Flacăra Mălăieşti 30 12 2 16 52-61 38
12. Tineretul Gura Vitioarei 30 11 4 15 57-83 37
13. Luceafărul Drajna 30 10 7 13 60-66 37
14. Progresul Aluniş 30 9 9 12 44-59 36
15. Victoria Olteni 30 11 1 18 54-65 34
16. Gloria Vâlcăneşti 29 9 3 17 50-81 30
17. AS Podeni Valea Dulce 30 8 3 19 56-86 27
18. Stejarul Goruna* 30 2 0 28 15-97 6

Seria "VEST" - etapa a XXVI-a

CS Cornu - Vulturii Proviţa de Sus 3-2
Cetatea Coada Izvor - Viitorul II Poienarii Burchii 7-5
CS Valea Doftanei - AS Tufeni Băicoi 1-2
Petrolul Băicoi - CIS Construct Tăriceni 6-2
AFC Filipeşti * - Carpaţi MEFIN Sinaia 0-3
Tricolor Varniţa - AS Mislea 4-1
Prahova Nedelea - Unirea Cocorăştii Colţ 1-7
NG Brătăşanca - Victoria Bordeni 7-2
* Echipa AFC Filipeștii de Pădure s-a retras din campionat în retur, jocurile acesteia urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.

CLASAMENT
1. CS Cornu 26 21 2 3 86-32 65
2. Unirea Cocorăştii Colţ 26 20 2 4 78-31 62
3. Vulturii Proviţa de Sus 26 19 0 7 76-33 57
4. AS Tufeni Băicoi 26 16 5 5 63-36 53
5. Cetatea Coada Izvor 26 17 1 8 80-41 52
6. Tricolor Varniţa 26 13 5 8 60-49 44
7. NG Brătăşanca 26 12 2 12 63-55 38
8. AS Mislea 26 11 1 14 53-65 34
9. CIS Construct Tăriceni 26 10 4 12 50-59 34
10. Carpaţi MEFIN Sinaia 26 9 3 14 39-62 30
11. Victoria Bordeni 26 8 5 13 39-63 29
12. Viitorul II Poienarii Burchii 26 8 2 16 45-60 26
13. CS Valea Doftanei 26 6 5 15 32-56 23
14. Petrolul Băicoi 26 7 2 17 48-89 23
15. Prahova Nedelea 26 5 4 17 32-61 19
16. AFC Filipeştii de Pădure* 26 3 3 20 18-70 12

Seria "EST" - etapa a XXVI-a

Inter Ciupelnița - Rapid Sălciile 3-1
Tineretul Berceni - Voinţa Ciorani* 3-0
Viticultorul Dârvari - Avântul Tomşani 1-0
Sportul Valea Călugărească - Tineretul Bucov 7-2
Podgoria Vadu Săpat* - Prahova 2010 Tomşani 0-3
Gloria Plopu - Ştiinţa Albeşti 3-3
Avântul Iordăcheanu - SanSar Malu Roşu** 3-2
Viitorul Fulga - AS Pleaşa 6-4
* Echipele Voinţa Ciorani şi Podgoria Vadu Săpat s-au retras din campionat în retur, jocurile acestora urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.
** Echipa SanSar Malu Roşu Ploieşti a fost admisă în campionat, din retur

CLASAMENT
1. Gloria Plopu 26 23 2 1 93-32 71
2. Rapid Sălciile 25 20 1 4 79-29 61
3. Ştiinţa Albeşti 25 14 6 5 66-41 48
4. Sportul Valea Călugărească 25 14 5 6 70-40 47
5. Viitorul Fulga 25 12 5 8 55-43 41
6. Tineretul Berceni 25 12 4 9 51-38 40
7. Tineretul Bucov 25 10 4 11 58-58 34
8. AS Pleaşa 25 9 6 10 53-52 33
9. Voinţa Ciorani* 24 11 0 13 56-51 33
10. Viticultorul Dârvari 25 7 8 10 41-44 29
11. Avântul Iordăcheanu 25 8 2 15 41-64 26
12. Avântul Tomşani 25 6 6 13 37-62 24
13. Prahova 2010 Tomşani 25 7 2 16 39-82 23
14. Inter Ciupelnița 25 6 2 17 35-74 20
15. SanSar Malu Roşu** 12 4 1 7 28-37 13
16. Podgoria Vadu Săpat* 24 2 2 20 16-71 8

Seria ""PLOIEŞTI" - etapa a XXIV-a

Energia Pietroşani - AS Strejnic 3-2
Viitorul Crivina - Prahova Tg. Vechi 3-3
Fortuna II Brazi - Intersport Filipeşti 5-3
AS Tinosu - Petrolul Teleajen Ploieşti 3-4
Progresul Bucov - CS Brazi Negoieşti 1-6
Unirea Teleajen - Dalina Bărcăneşti 10-1
Viitorul Ariceşti - Petrolul 95 Ploieşti 4-3

CLASAMENT
1. Fortuna II Brazi 24 24 0 0 160-24 72
2. Prahova Târgşorul Vechi 24 18 3 3 59-24 57
3. Intersport Filipeşti de Târg 24 17 3 4 75-33 54
4. CS Brazi Negoieşti 24 15 3 6 68-41 48
5. Unirea Teleajen 24 15 2 7 83-43 47
6. Viitorul Ariceşti 24 12 0 12 61-61 36
7. Petrolul Teleajen Ploieşti 24 11 2 11 69-55 35
8. Viitorul Crivina 24 10 2 12 66-68 32
9. AS Strejnic 24 8 2 14 56-79 26
10. AS Tinosu 24 8 2 14 44-75 26
11. Energia Pietroşani 24 7 3 14 43-80 24
12. Petrolul 95 Ploieşti 24 7 2 15 72-75 23
13. Dalina Bărcăneşti 24 2 2 20 26-104 8
14. Progresul Bucov 24 1 0 23 27-147 3

Back To Top