Categorie: Sport

ajf sigla 1Seria "TERITORIU" - etapa a XXX-a

Arizona Zalhanaua - Prahova Tinosu 5-1
AS Româneşti - Gloria Ologeni 3-4
Voinţa Hăbud - CS Brazi 1-5
Progresul Puchenii Moşneni - SanSar Malu Roşu* 3-0
AS Balta Doamnei - Unirea Corlăteşti Dâmbu 3-3
Tricolor Băltiţa - AS Potigrafu 6-2
Viitorul Puchenii Mari - AS Puşcaşi 1-1
Spicul Poienarii Rali - Viitorul Predeşti 1-2
Viitorul Poienarii Burchii - Voinţa Măneşti 7-2
* Echipa SanSar Malu Roşu Ploieşti s-a retras din campionat în retur, jocurile acesteia urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.

CLASAMENT
1. Voinţa Hăbud 30 26 1 3 108-44 79
2. Progresul Puchenii Moşneni 30 23 3 4 114-32 72
3. Viitorul Predeşti 30 20 5 5 79-36 65
4. AS Potigrafu 30 20 3 7 107-54 63
5. Gloria Ologeni 30 17 7 6 78-41 58
6. CS Brazi 30 17 4 9 77-53 55
7. Tricolor Băltiţa 29 18 1 10 85-52 55
8. Viitorul Puchenii Mari 30 13 3 14 62-89 42
9. Spicul Poienarii Rali 30 12 3 15 59-83 39
10. Unirea Corlăteşti Dâmbu 30 10 5 15 60-78 35
11. Viitorul Poienarii Burchii 30 11 2 17 59-88 35
12. SanSar Malu Roşu* 30 10 2 18 51-72 32
13. AS Puşcaşi 30 8 6 16 40-70 30
14. Arizona Zalhanaua 29 8 5 16 44-54 29
15. Voinţa Măneşti 30 9 1 20 48-70 28
16. AS Româneşti 30 8 3 19 57-86 27
17. AS Balta Doamnei 30 8 3 19 66-95 27
18. Prahova Tinosu 30 2 1 27 45-142 7

Seria "MIZIL" - etapa a XXVI-a

AS Dâmbu - AS Gura Vadului 3-0
CS Brazi Popeşti - Viitorul Iordăcheanu 2-0
Progresul Boldeşti Grădiştea - AS Gherghiţa 1-0
Speranţa Olari - Unirea Petrolul Râfov 1-2
AS Viitorul Colceag - AS Târgşorul Vechi*** 0-2
Viitorul Pantazi - Tineretul Balta Doamnei 4-2
Voinţa Călugăreni* - Podgoria Vadu Săpat** 0-3
Avântul Boldeşti Grădiştea - Rapid Mizi** 2-5
* Echipa Voinţa Călugăreni s-a retras din campionat în retur, jocurile acesteia urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.
** Echipele NG Steaua Vâlcele şi Podgoria Vadu Săpat au fuzionat în pauza de iarnă;
** Echipele Avântul II Iordăcheanu şi Rapid Mizil au fuzionat în pauza de iarnă;
*** Echipa AS Târgşorul Vechi a fost admisă în campionat, din retur.

CLASAMENT
1. AS Gherghiţa 25 17 5 3 50-23 56
2. Progresul Boldeşti Grădiştea 25 15 7 3 59-26 52
3. CS Brazi Popeşti 25 12 7 6 63-39 43
4. AS Gura Vadului 25 12 3 10 49-52 39
5. Rapid Mizil** 25 11 4 10 71-48 37
6. Podgoria Vadu Săpat** 25 12 1 12 47-66 37
7. AS Viitorul Colceag 25 11 4 10 67-62 37
8. AS Dâmbu 25 11 4 10 59-51 37
9. Viitorul Pantazi 25 11 3 11 57-44 36
10. Unirea Petrolul Râfov 25 10 3 12 54-62 33
11. Speranţa Olari 25 10 3 12 56-49 33
12. Avântul Boldeşti Grădiştea 25 9 4 12 61-67 31
13. Viitorul Iordăcheanu 25 7 7 11 51-59 28
14. AS Târgşorul Vechi*** 11 8 1 2 29-12 25
15. Tineretul Balta Doamnei 25 4 2 19 43-99 14
16. Voinţa Călugăreni* 25 4 0 21 27-84 12

Seria "SLĂNIC" - etapa a XXVI-a

CSC Poiana Câmpina - Oţelul Larissa 4-1
Viitorul Mărgineni - Steaua Sângeru 3-0
(echipa oaspete nu s-a prezentat la joc)
Juventus Călineşti - AS Podenii Noi 5-0
Tinereţea Poiana Trestiei*** - AS Podenii Vechi 0-3
Stejarul Goruna* - Tricolor Coţofeneşti 5-0
Steaua Mărgineni** - Prahoviţa Măgureni 4-1
Şoimii Apostolache - Flacăra Filipeşti de Târg 5-2
Viitorul Ţipăreşti - AS Mehedinţa 3-0
*Jocul Steaua Sângeru - CSC Poiana Câmpina, din etapa a XXVI-a (pe teren: 3-1) a fost omologat cu 0-3.
*Jocul Prahoviţa Măgureni - Şoimii APostolache, din etapa a XXVI-a (pe teren: 1-1) a fost omologat cu 0-3.
* Echipa Stejarul Goruna a fost admisă în campionat din retur.
** Echipele AS Bălteşti şi Steaua Mărgineni au fuzionat în pauza de iarnă.
*** Echipa AS Tinereţea Poiana Trestiei s-a retras din campionat începând cu etapa a XX-a, jocurile acesteia de la începutul returului urmând să fie omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.

CLASAMENT
1. CSC Poiana Câmpina 25 20 1 4 83-33 61
2. Şoimii Apostolache 25 18 3 4 86-33 57
3. AS Podenii Vechi 25 16 2 7 55-38 50
4. Viitorul Mărgineni 25 15 3 7 54-27 48
5. Flacăra Filipeşti de Târg 25 12 3 10 60-47 39
6. Tricolor Coţofeneşti 25 12 2 11 62-68 38
7. AS Podenii Noi 25 11 5 9 50-43 38
8. Steaua Sângeru 25 11 4 10 53-60 37
9. Juventus Călineşti 25 10 5 10 44-37 35
10. Prahoviţa Măgureni 25 7 7 11 38-56 28
11. Viitorul Ţipăreşti 25 8 2 15 42-69 26
12. AS Mehedinţa 25 8 1 16 39-67 25
13. Steaua Mărgineni** 11 6 1 4 31-19 19
14. Oţelul Larissa 25 5 3 17 32-76 18
15. Stejarul Goruna* 11 5 2 4 25-16 17
16. Tinereţea Poiana Trestiei***25 4 1 20 31-82 13
Clasamentele include rezulatele etapei din 25-26 mai, neomologate.

Back To Top