Categorie: Timp liber

HBO - 21:35 Hemingway şi Gellhorn(15) (sua, 2012, dr. romantic.)
HEMINGWAY SI GELLHORNAvându-i în rolurile principale pe Clive Owen şi Nicole Kidman şi regizat de Philip Kaufman, Hemingway & Gellhorn descrie povestea de dragoste pasională şi căsătoria tumultoasă dintre Ernest Hemingway şi Martha Gellhorn, o faimoasă jurnalistă şi corespondent de război, şi îi urmează pe aceşti doi scriitori aventuroşi peste şapte continente, începând cu războiul civil spaniol. Magnetismul combinat al celor doi i-au transformat într-unul dintre primele cupluri de celebrităţi şi le-a facilitat intrarea în elita Hollywood-ului, în aristocraţia lumii literare şi în anturajul primei familii a Statelor Unite. Ca martori ai istoriei, ei au descris câteva dintre cele mai mari conflicte ale acelor vremuri.

TVR 1
20:00 Telejurnal (2013, emis. info.)
Cu: Mihai Constantin şi Ligia Munteanu
Meteo
20:55 Clubul celor care muncesc în România (rep.)
Fabricat în România
Cu: Moise Guran
21:10 Între bine şi rău (talk show) (live)
Cu: Liviu Mihaiu
Republică sau monarhie
22:30 Biziday (2013, talk show) (live)
Cu: Moise Guran
23:20 Oameni care au schimbat Lumea
23:30 Teoria zborului(15) (engl., 1998, f. rom.)
- Premiul pentru cel mai bun film european, la Festivalul Filmului de la Bruxelles - 1999.

ANTENA 1
20:00 Observator special (2012, emis. info.) (live)
Cu: Octavia Geamănu
20:30 Mireasă pentru fiul meu(AP) (reality show) (live) - Sezonul 3
Cu: Mirela Boureanu Vaida
23:00 Un show păcătos(15) (divertisment) (live)
Cu: Dan Capatos / Invitat permanent: Cătălin Bordea
D.J.: Silviu Andrei

PRO TV
20:30 Masterchef - Proba celebrităţii (2013, emis. culinară)
22:30 Ştirile Pro TV
Cu: Amalia Enache şi Cristian Leonte
23:05 Homeland: Reţeaua terorii(15) (sua, 2011, s, sezonul 1, episodul 5)
DVD
0:00 Merlin(AP) (engl., 2008, s, sezonul 4, episodul 10) (reluare)

ACASĂ TV
20:30 Îngeri pierduţi(AP) (rom., 2013, s. rom.)
21:30 Furtuna din adâncuri(AP) (mex., 2013, s. rom.)
22:30 Poveştiri de noapte(12) (2007, divertisment)
Cu: Cabral şi Mircea Solcanu
23:00 Cancan.ro(12) (emis. de div.)
Cu: Marius Niţă
23:30 Dincolo de povestiri(AP) (2013, emis. mag.)
0:00 Îngeri pierduţi(AP) (rom., 2013, s. rom.) (reluare)

PRIMA TV
20:30 Copiii spun lucruri trăsnite(AP) (emis. de div., episodul 9)
Cu: Florian Ghimpu
21:45 Mondenii(AP) (2006, divertisment, sezonul 15, episodul 9)
Cu: Andreea Grămoşteanu, Mirela Zeţa, Anghel Popescu
22:15 Trăsniţii(AP) (s. com., sezonul 21, episodul 34) - Gogoaşe vrăjitorul
Cu: Constantin Zamfirescu, Bogdan Dumitrescu, Grig Chiroiu, Toni Ionescu, Cătălin Marin, Livia Taloi
23:00 Focus Monden (2009, divertisment)
Cu: Alexandru Constantin şi Diana Bart
23:30 Fii pe fază! (2013, emis. con., episodul 42) (reluare)

TVR 2
20:00 Destine ca-n filme (2013, talk show)
Cu: Iuliana Marciuc
21:00 Circ
21:30 M Magazin (2013, emis. mag.)
Cu: Monica Colceriu
*Eveniment la zi
*Vedete fără secrete - Alina Sorescu şi Alexandru Ciucu
*Născut azi - Nadia Comaneci
*VIP sub lupă
*Star Style - Adina Buzatu şi Cristina Dragomir
*Q&A
*Hollywood Life
22:00 Ora de ştiri (emis. info.)
*Meteo
*Sport (criptat)
23:00 Dr. House(12) (sua, 2004, s, sezonul 6, episodul 21)
DVD
23:50 Trei regate(12) (chi., 2010, s. tv, episodul 73)

HBO
20:00 Toţi suntem diferiţi(12) (sua, 2012, dramă)
21:35
Hemingway şi Gellhorn(15) (sua, 2012, dr. romantic.)
DVD
0:10 Speed: Cursă infernală(15) (sua, 1994, acţiune)

DISCOVERY TRAVEL AND LIVING
19:55 Restauratorul (s. doc.) - Conacul din Strada Grace/Veranda din Oregon Hill
20:20 Bunătăţi englezeşti (emis. culinară) - Mâncăruri de consolare
20:45 Din bunătăţile Greciei (emis. culinară) - Grădina bucătăriei cipriote
21:10 Case pe plajele Australiei (s. doc.) - Bermagui
22:00 City Chic (s. doc.) - Berlin
22:50 Anthony Bourdain: Fără rezervare (sua, s. doc.) - Argentina
23:40 Case de vacanţă spectaculoase (s. doc., episodul 5)
0:05 Regii cocktail-urilor (s. doc.) - San Francisco

DIVA UNIVERSAL
20:00 Neveste disperate(AP) (sua, 2004, s. com., sezonul 5, episodul 20)
DVD
21:00 Jocul iubirii(AP) (sua, 2009, com. rom.)
23:15 Formula iubirii(AP) (sua, 2011, com., episodul 90)
1:15 Vedete în devenire(AP) (sua, 2010, dramă)
3:00 Numai tată să nu fii!(AP) (sua, 2010, s. com., sezonul 2, episodul 5)

AXN
20:10 CSI: New York - Criminaliştii(AP) (sua-can., 2004, s. poliţist, sezonul 8, episodul 5)
21:05 Minţi criminale(AP) (sua-can., 2005, s. poliţist, sezonul 7, episodul 22)
22:00 Poliţişti fără frontiere(12) (fra.-ger.-sua, 2013, f.s. de acţ., sezonul 1, episodul 9)
23:05 Sherlock Holmes şi Dr. Watson(12) (sua, 2012, s. poliţist, sezonul 1, episodul 23)

PRO CINEMA
19:50 La Bloc(AP) (2003, s. com., episodul 145)
20:20 La Bloc(AP) (2003, s. com., episodul 146)
20:55 M.A.S.H(AP) (sua, 1972, s, sezonul 6, episodul 17)
DVD
21:25 M.A.S.H(AP) (sua, 1972, s, sezonul 6, episodul 18)
DVD
22:00 World Trade Center: Urmele supravieţuitorilor(12) (sua, 2006, dramă)
0:45 Jurnalele vampirilor(15) (sua, 2009, s. avent., episodul 8)

TCM
19:50 Butterfield 8(15) (sua, 1960, dramă)
22:00 Înalta societate (sua, 1956, mus.)
DVD
0:10 Mogambo(AP) (sua, 1953, f. rom. avent.)
2:30 În căutarea fericirii(AP) (sua, 1957, dramă)

MGM
21:00 Furtuna(12) (sua, 1998, dramă)
22:40 Iubiţii Mariei(16) (sua, 1984, f. rom.)
0:35 Youngblood(16) (sua, 1986, dramă)
2:35 Interviuri cu celebrităţi (sua, 2007, rep.)
Danny DeVito
3:40 Poveşti de război (sua, 2003, dramă)

ANIMAL PLANET
20:10 Drăgălaşi fără limite (sua, 2011, s. doc., sezonul 2, episodul 10) - Animale de companie speciale
21:05 Shamwari - Viaţa într-o rezervaţie (s. doc., sezonul 3, episodul 1)
21:35 Shamwari - Viaţa într-o rezervaţie (s. doc., sezonul 3, episodul 2)
22:00 Veterinarul de pe Plaja Bondi ( aus., 2008, s. doc., sezonul 5, episodul 18)
22:55 Clinica veterinară de urgenţă (2013, doc., episodul 19)
23:25 Clinica veterinară de urgenţă (2013, doc., episodul 20)
23:50 Poliţia veterinară din Houston (sua, 2003, s. doc., sezonul 7, episodul 3) – Tumoarea

DISCOVERY CHANNEL
20:00 Tehnici de supravieţuire urbană (sua, 2010, s. reality show, episodul 9) - Dezastru pe mountain bike/Fugi ca să scapi
20:30 Tehnici de supravieţuire urbană (sua, 2010, s. reality show, episodul 10) - Furia şoferului/Mulţimea panicată
21:00 Nerecomandat celor slabi de inimă (sua, s.de divert., sezonul 2, episodul 2) - Un adevărat spectacol
22:00 2 nebuni pe 4 roţi - Ascensiune spre crater
23:00 O pradă mortală (sua, 2005, s. doc.) - Deci vrei să fii proprietar de vas

HISTORY
20:00 Aşii amanetului (sua, 2009, s. reality show, sezonul 9, episodul 21) - Chitara şi canistra
20:30 Aşii amanetului (sua, 2009, s. reality show, sezonul 9, episodul 1) - Corey dă lovitura
21:00 Războiul depozitelor (sua, 2010, s. reality show, sezonul 5, episodul 9) - Hai să ne jucăm
21:30 Războiul depozitelor (sua, 2010, s. reality show, sezonul 5, episodul 10) - Îngerii lui Barry
22:00 Muntenii (s. doc., sezonul 2, episodul 9) - La capăt de drum
23:00 Supraoamenii lui Stan Lee (sua, 2010, s. doc., sezonul 1, episodul 11) - Omul-pasăre

Sursa: port.ro

Back To Top