Categorie: Timp liber

PROGRAM TV20:30 Duplex(AP) (sua-ger., 2003, com.)
Un cuplu de tineri se mută în ceea ce credeau că este casa de vis. Două etaje, o cameră de serviciu şi trei şemineuri. Dar noua lor casă aduce cu sine ceva la care cei doi nu se aşteptau: o chiriaşă care locuieşte în apartamentul de sus. Luând în calcul vârsta înaintată a femeii şi sănătatea sa destul de şubredă, Alex şi Nancy îşi imaginează că această bătrânică drăguţă nu-i va deranja prea mult timp...

TVR 1

20:00 Telejurnal (emisiune informativă)
Cu: Mihai Constantin şi Ligia Munteanu
Sport, Meteo
21:00 Studio Fotbal - Supercupa Europei (live)
21:33 Fotbal: Chelsea - Bayern Munchen (live)
Supercupa Europei / Transmisiune directă de la Praga
23:50 Studio Fotbal - Supercupa Europei (live)
0:30 Olimpiada veseliei / Arhivă / Nae Lăzărescu şi Vasile Muraru
0:40 Festivalul Internaţional de Folclor "Cântecul de dragoste de-a lungul Dunării" (reluare)

TVR 2

20:00 Omul invizibil(12) (sua, 2000, s, sezonul 2, episodul 9)
20:50 Muzica DP 2
21:00 Tăietorii de lemn din Canada
22:00 Ora de ştiri (emisiune informativă)
*Meteo *Sport (criptat)
23:00 Enescu în inima mea
23:20 Trei regate(12) (chi., 2010, s, episodul 32)
0:15 Confesiunile unui fotomodel(15) (sua, 1970, dramă)
O Nominalizare la Premiul Globul de Aur 1970 pentru cea mai bună actriţă în rol principal - Faye Dunaway

ANTENA 1

20:00 Observator special (2012, emisiune informativă) (live)
Cu: Octavia Geamănu
20:30 Minus 25 de grade(AP) (sua, 2006, avent.)
23:00 Cineva m-a muşcat!(12) (sua, 2010, com.)
0:30 În spatele gratiilor(15) (can., 2006, dramă)

PRO TV

20:30 Anaconda(12) (sua, 1997, acţiune)
22:30 Spânzurătoarea(15) (sua, 2001, thrill.)
0:30 Local Kombat Târgovişte "Atentie, băieţi răi!"(15) (reluare)

ACASĂ TV

20:30 Regina(12) (rom., 2008, s)
22:00 Îţi ordon să mă iubeşti!(AP) (mex., 2012, s. com.)
0:00 100 de poveşti celebre (rep.) (reluare)
Cu: Elena Lasconi
0:15 Poveştiri adevărate(AP) (emisiune informativă) (reluare)
Cu: Ioana Maria Moldovan şi Dan Cruceru

PRO TV INTERNAŢIONAL

20:30 Local Kombat Târgovişte(AP)
"Atenţie, băieţi răi!"
23:30 Meseriaşii(AP) (2006, s. com.)
0:00 Ştirile ProTV Chişinău (2011, emisiune informativă)
Cu: Angela Gonta
0:40 Acasă la români (reluare)

TVH

20:00 Oameni aproape invizibili (2012, talk show)
Cu: Iustina Radu
20:30 Grachi (sua, 2011, s)
21:30 Weekend show (2013, divertisment)
Cu: Camelia Căpitanu şi Robert Robert Emanuel
La mulţi ani, Alexandra & Alexandru!
Andreea State, expertă în body & face painting, romanticul Pitt Leffer şi maestrul Alexandru Jula. / Weekend show
22:30 Analiza zilei (2013, emisiune informativă)
Cu: Simona Şerban şi Graţian Moldovan
23:00 Ilinca Dumitrescu şi invitaţii săi (muz.)
0:00 Grachi (sua, 2011, s) (reluare)

KANAL D

20:00 Pe banii părinţilor(12) (2011, reality show) (reluare)
Cu: Ernest
21:30 Vacanţa Mare(AP) (divertisment) (reluare)
23:00 David Gale(12) (sua-ger., 2003, polit.)

PRIMA TV

20:30 Duplex(AP) (sua-ger., 2003, com.)
22:30 Totul despre sex(12) (sua, 1998, s. com., sezonul 6, episodul 1)
23:00 Totul despre sex(12) (sua, 1998, s. com., sezonul 6, episodul 2)
23:30 Totul despre sex(12) (sua, 1998, s. com., sezonul 6, episodul 3)
0:00 Dragoste murdară(15) (sua, 2005, com. rom.)

NAŢIONAL TV

20:15 Suflete pereche(AP) (ind., 2009, s. dramă, episodul 530)
21:15 Insula bijutierului(AP) (sua, 1998, acţ. com.)
23:15 Destinul regelui(AP) (sud cor., 2007, s. dramă, episodul 87) (reluare)
0:30 Dragoste dulce-amară(AP) (ind., 2009, dramă, episodul 577) (reluare)

Back To Top