- Scris de Ioana POPA
Un conflict izbucnit între câţiva indivizi, marți seară, pe o stradă din zona vest a Ploieștiului, s-a terminat la spital. Unul dintre bărbații implicați a fost tăiat de altul, prietenul unei cunoștințe, cu un cuțit. Totul s-ar fi petrecut pe fondul consumului de alcool, spun polițiștii, care au deschis dosar penal în urma incidentului.