- Scris de Anca Visan
22 de copii şi un angajat de la un centru de plasament din Prahova au fost confirmaţi pozitivi la teste COVID-19 efectuate, în condiţiile în care încă nu au sosit toate rezultatele. Pentru că s-au simţit mai rău, şapte dintre aceştia au rămas internaţi la Câmpina.