Categorie: Actual
- Scris de Ioana Rădulescu
-
Ministerul Educației va organiza, în această lună, evaluările naționale la clasele a II-a, a IV-a și a VI-a.
-
Testările vizează evaluarea cunoştințelor și a deprinderilor dobândite în școală și includ și itemi ce vizează evaluarea nivelului de alfabetizare funcțională al elevilor.