- Scris de Elena CIOBANU
• Guvernul vrea să schimbe programul Rabla astfel încât să stimuleze achiziția de mașini fabricate în România.
• „Va trebui să discutăm dacă mai cumpărăm mașini foarte scumpe cu voucherul Rabla sau nu, la fel cum este adevărat nu pot să nu mă gândesc la cei doi producători de autoturisme din România care sunt și foarte mari angajatori și contribuie semnificativ la Produsul intern Brut al României.”, a spus ministrul Mediului, Mircea Fechet.