- Scris de Elena CIOBANU
• De la 17 decembrie, începe aplicarea extinsă a Legii avertizorilor în România (Legea Whistleblowers), și la companiile care au între 50 și 249 de angajați.
• Legea prevede măsuri destinate protecției celor care atrag atenția asupra unor nereguli întâlnite într-o companie.