Améliorer activement la puissance masculine et n est pas seulement appelé cialis 10mg prix. La qualité européenne actuelle est peu coûteuse.

catalin chirila canoe
Categorie: Sport

• Cătălin Chirilă a devenit sâmbătă, la Munchen, campionul Europei la canoe 1, pe distanța de 1.000 de metri.
• Românul a cucerit aurul European în proba de canoe la care devenise și campion mondial în urmă cu trei săptămâni.

Cătălin Chirilă a dovedit încă o dată că e cel mai bun canoist din lume, la ora actuală, după ce, la Mondialele de acum trei săptămâni, de la Halifax, îl bătuse pe aceeași distanță și pe campionul olimpic, Isaquias Dos Santos.

Cursa făcută de sportivul tulcean a fost fantastică. Cehul Martin Fuksa, campionul en-titre, triplu campion continental pe această distanță, i-a aruncat mănușa și l-a provocat pe Cătălin Chirilă. A ieșit o dispută formidabilă, cap la cap, românul trecând primul linia de sosire. Ceilalți finaliști nici nu au contat. Pe trei s-a clasat italianul Carlo Tacchini, relatează eurosport.ro.

Și pentru Cătălin urmează duminică, o nouă provocare. E marele favorit și în finala de la 500 de metri, acolo unde tot cu cehul Fuksa se va bate pentru supremație. Fuksa e de șapte ori campion continental, dar românul e într-o formă incredibilă.