- Scris de Ioana POPA
O amendă record a fost aplicată de Poliție, la Gornet-Cricov, unui bătrân prins în afara locuinței, fără a avea asupra sa declarație pe propria răspundere. După sesizarea înaintată, se pare, de un vecin, polițiștii l-au amendat pe bărbatul reclamat, care ieșise să adune oile scăpate din țarc.