- Scris de Anca Visan
Poliţia Prahova a deschis un dosar penal pentru ultraj, după ce un poliţist din Păuleşti a primit mai multe ameninţări, totul culinând în noaptea de marţi spre miercuri, când bărbatul şi-a găsit două anvelope de la maşina personală tăiate, în faţa locuinţei sale.