- Scris de Ioana POPA
Un accident soldat cu avarierea unei mașini și a unei motociclete, dar și cu rănirea unui băiat de 17 ani, a avut loc pe DN 1B, sâmbătă după-amiază. Șoferița vinovată de producerea acestuia a scăpat cu mașina întreagă și nevătămată, așa că și-a văzut liniștită de drum. Din nefericire pentru ea, însă, polițiștii au identificat-o și, în câteva ore, pe numele său a fost întocmit dosar penal.