- Scris de Paul Dumitrescu
Săptămâna viitoare, Compania Naţională de Transporturi Aeriene Române – TAROM îşi deschide porţile pentru a marca 59 de ani de existenţă. Oricine poate vizita sediul operatorului aerian român.
Améliorer activement la puissance masculine et n est pas seulement appelé cialis 10mg prix. La qualité européenne actuelle est peu coûteuse.
În această dimineaţă, o echipă de hingheri angajaţi ai Adăpostului de Câini de la Bucov a fost agresată de către mai mulţi ploieşteni din Cartierul Malu Roşu. La puţin timp, primarul Iulian Bădescu a anunţat că eutanasierea maidanezilor va începe cu patrupele aflate deja în adăpost.
UPDATE: Cei aproximativ 200 de polițiști au aplicat în numai două ore 50 de sancțiuni contravenționale în valoare de peste 6 000 lei
Totodată, au legitimat 360 de persoane, au efectuat 253 de percheziţii corporale, au verificat 232 de autoturisme, au amprentat 53 de persoane, au efectuat 90 de testări alcool, 30 de controale ale bagajelor și au reținut 4 permise de conducere.
De asemenea, polițiștii au reținut un tânăr de 18 ani, cercetat pentru furt calificat, acesta urmând a fi prezentat instanței cu propunerea de arestare preventivă.
Aproximativ 200 de polițiști au descins joi dimineață 12 septembrie 2013, în Ploiești, Blejoi și Boldești Scăeni pentru asanarea unor zone care constituie focare de criminalitate
Vineri, 13 septembrie, de la ora 15.00, în localitatea Băneşti vor fi organizate manifestări dedicate centenarului „Aurel Vlaicu", la monumentul ridicat în memoria marelui aviator. La acţiuni va participa viceprim-ministrul Gabriel Oprea. Vezi PROGRAMUL INTEGRAL al evenimentelor.
O propunere legislativă aflată în dezbaterea Parlamentului României ar putea duce la încadrarea administrativă a 35 de municipii şi 215 oraşe din toată ţara ca „spaţiu rural". Localităţile care au sub 25.000 de locuitori şi nu sunt dezvoltate din punct de vedere urban, ar putea astfel primi fonduri de dezvoltare.
Aşa cum anunţau, la începutul lunii, reprezentanţii Colegiului Medicilor din România, doctorii din toată ţara vor participa, în septembriue, la primele proteste. Forurile reprezentative ale medicilor nu exclud posibilitatea ieşirii în stradă dacă doleanţele lor nu vor fi luate în seamă de către Guvern.