- Scris de Ioana POPA
Asociația "Prahova în Acțiune" aduce, în centrul Ploieștiului, la jumătatea lunii august, cel mai elegant eveniment al verii și, totodată, un protest inedit împotriva poluării. În jur de 300 de bicicliști de toate vârstele sunt așteptați să pedaleze pe tocuri sau la costum, conform dress-code-ului anunțat de organizatori.