- Scris de Ioana POPA
Trei persoane au fost săltate de polițiștii din Ploiești, în baza mandatelor de aducere, iar două dintre ele au ajuns după gratii în urma perchezițiilor derulate într-un caz de falsificare și punere în circulație de monede străine falsificate, precum și înșelăciune.