Categorie: Știri naționale
- Scris de Radu IZVORANU
Reprezentanţi din conducerea PDL şi lideri ai asociaţiilor de revoluţionari din Decembrie 1989 au semnat, acum patru zile, un protocol prin care indemnizaţiile de revoluţionar vor fi, din nou, instituite - dezvăluie, în ediţia de azi, adevarul.ro.
Preşedintele PSD, Victor Ponta, a declarat, luni seară, că a fost informat de Crin Antonescu că o parte a parlamentarilor PNL şi-au scris demisiile, însă acestea nu au fost depuse la Parlament pentru că nu există o decizie în acest sens.
Preşedintele PNL, Crin Antonescu, a declarat, ieri-seară, că parlamentarii liberali doresc, după ce puterea a refuzat declanşarea de anticipate, ca deputaţii şi senatorii USL să demisioneze din funcţii.
Presa a derapat în relatarea protestelor, atrage atenția ActiveWatch, care semnalează o serie de abateri de la normele profesionale.