- Scris de Elena CIOBANU
• Uniunea Ziariştilor Profesionişti din România a premiat, luni seara, „Excelenţa în jurnalism”, în cadrul unei gale organizate la Teatrul „Ion Creangă” din București.
• Juriul care a evaluat materialele jurnalistice a fost alcătuit din Ruxandra Săraru (preşedinte), Mădălina Corina Diaconu, Viorel Popescu, Teodora Marin, Monica Zvirjinschi şi Cornel Cepariu.