Când vine vorba despre inaugurarea viitoarei autostrăzi Comarnic-Brașov, primarul din Buşteni, Emanoil Savin, îşi dă cuvântul că o va aduce pe Madonna în concert, doar să vadă maşini pe autostrada Comarnic-Braşov. Până atunci însă, edilul visează din Bahamas la drumul zăpezii, unde a plecat în concediu, enervat, spune el, de nebunia de după Sărbători. „Şi o să plec în fiecare an, de acum încolo. Aţi văzut ce e pe DN1. Îmi vine să dau o hotărâre de consiliu local să interzic traficul pe DN1", spune el, convins că, dacă autostrada nu se face, "s-au curăţat cu toţii, pleacă cu toţii", declară Savin pentru gandul.info.