Categorie: Actual
- Scris de Irina Sima
În ziua de 15 ianuarie, Dispeceratul Poliţiei Municipiului Ploieşti a fost sesizat de către Spitalul Judeţean Ploieşti cu privire la faptul că o femeie din comuna Bucov a fost adusă cu ambulanţa ca urmare a ingerării unei substanţe chimice.
Un autoturism s-a răsturnat cu puțin timp în urmă pe Drumul Național 1, în dreptul municipiului Câmpina.
Reprezentanții Jandarmeriei au declarat, cu puțin timp în urmă, la postul Realitatea TV, că, printre membrii galeriilor echipelor de fotbal reținuți în cursul manifestărilor violente de aseară din București se regăsesc și membri ai galeriei Lupii Galbeni-Petrolul Ploiești.
Autoritățile informează că în zona stațiunilor montane de pe Valea Prahovei ninge ușor. Traficul rutier este îngreunat la această oră, în special pe sensul de mers Brașov-București de pe Drumul Național 1.
Fostul fotbalist Tibor Selymes a fost implicat într-un accident soldat cu rănirea a patru militari, anunţă
proiect de lege.
Un autoturism s-a răsturnat, în urmă cu puțin timp, pe raza comunei prahovene Cerașu, în satul Valea Borului, pe drumul județean care traversează localitatea. Din primele informații furnizate de poliție, există trei victime. Nu se înregistrează blocaje de trafic. Revenim cu amănunte.