În urma discuțiilor purtate cu ANAF de către reprezentanții municipalității, în această dimineaţă, din datoria rămasă de plată, respectiv 8 milioane de lei, societatea TCE (fosta RATP) va fi scutită de plata unor penalităţi, iar suma finală va fi redusă la 3,2 milioane de lei, se anunță într-un comunicat de presă al Primăriei Ploiești.
De asemenea, în urma discuţiilor purtate cu funcţionarii din cadrul direcţiei economice a primăriei, au fost identificate sursele financiare necesare activităţii societăţii de transport TCE până la finalul acestui an.