Conducerea Primăriei Ploieşti a propus, în şedinţa de ieri a Consiliului Local, un proiect de hotărâre care viza preluarea în patrimoniu a unui teren de aproximativ nouă hectare, situat pe strada Torcători, în apropierea intersecţiei cu Gheorghe Grigore Cantacuzino, unde se doreşte construirea viitorului spital municipal de urgenţă. Proiectul a fost respins de consilierii PSD, ALDE şi PMP, iar viceprimarul municipiului, social-democratuL Cristian Ganea, a explicat astăzi motivele, afirmând că documentul a fost prost întocmit şi nu a prezentat toate cheltuielile care ar fi decurs din prealuarea acestui teren.