- Scris de Nicu BOARU
S-a încheiat şi runda aceasta electorală. Iată că vă spun o noutate copleşitoare! Trăznitoare! Şi, totuşi, este o noutate. Vreo 2-3 ani am scăpat de obligaţiile electorale. A scăpat ţara, bugetul, de grevarea numită "bani alocaţi pentru alegeri”. Degrevaţi de servituţi electorale, se cuvine să căutăm acum... grefe compatibile, afluenţi financiari, nu... greve şi grevări.